Alexa Moffett: Difference between revisions

No edit summary
imported>Kingofgameshows800
Line 136: Line 136:
===Solos===
===Solos===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
! colspan="4" style="background:#dfa4c6;" |Abby Lee Dance Company
|-
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8eo;" |Dancer
! style="background:#f2c8eo;" |Dancer
Line 164: Line 162:
| style="text-align: center; " |Musical Theater
| style="text-align: center; " |Musical Theater
|-
|-
| style="text-align: center; " |Madison Levato-Demar
| style="text-align: center; " |[[Madison Levato-Demar]]
| style="text-align: center; " |Think Pink
| style="text-align: center; " |Think Pink
| style="text-align: center; " |Jazz
| style="text-align: center; " |Jazz
Line 423: Line 421:
===Duets===
===Duets===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
! colspan="4" style="background:#dfa4c6;" |Abby Lee Dance Company
|-
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8eo;" |Dancers
! style="background:#f2c8eo;" |Dancers
Line 431: Line 427:
|-
|-
| style="text-align: center; " |2013
| style="text-align: center; " |2013
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]] <br> [[Jenna Valenzuela]]
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]]<br />[[Jenna Valenzuela]]
| style="text-align: center; " |Angels
| style="text-align: center; " |Angels
| style="text-align: center; " |Lyrical
| style="text-align: center; " |Lyrical
|-
|-
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2014
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2014
| style="text-align: center; " |[[Addison Moffett]] <br> [[Brynn Rumfallo]]
| style="text-align: center; " |[[Addison Moffett]]<br />[[Brynn Rumfallo]]
| style="text-align: center; " |Anything
| style="text-align: center; " |Anything
| style="text-align: center; " |Lyrical
| style="text-align: center; " |Lyrical
|-
|-
| style="text-align: center; " |[[Tate McRae]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Tate McRae]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |For Blue Skies
| style="text-align: center; " |For Blue Skies
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Contemporary
|-
|-
| style="text-align: center; " |2015
| style="text-align: center; " |2015
| style="text-align: center; " |[[Brynn Rumfallo]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Brynn Rumfallo]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |My Conscience
| style="text-align: center; " |My Conscience
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Contemporary
Line 452: Line 448:
===Trios===
===Trios===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
! colspan="4" style="background:#dfa4c6;" |Abby Lee Dance Company
|-
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8eo;" |Dancers
! style="background:#f2c8eo;" |Dancers
Line 460: Line 454:
|-
|-
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2012
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2012
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]] <br> [[Jenna Valenzuela]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]]<br />[[Jenna Valenzuela]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |Camille, Colette, and Fifi
| style="text-align: center; " |Camille, Colette, and Fifi
| style="text-align: center; " |Musical Theater
| style="text-align: center; " |Musical Theater
|-
|-
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]] <br> [[Brynn Rumfallo]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]]<br />[[Brynn Rumfallo]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |Glory
| style="text-align: center; " |Glory
| style="text-align: center; " |Lyrical
| style="text-align: center; " |Lyrical
|-
|-
| rowspan="4" style="text-align: center; " |2013
| rowspan="4" style="text-align: center; " |2013
| style="text-align: center; " |[[Bostyn Brown]] <br> [[Jenna Valenzuela]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Bostyn Brown]]<br />[[Jenna Valenzuela]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |Drive a Person Crazy
| style="text-align: center; " |Drive a Person Crazy
| style="text-align: center; " |Musical Theater
| style="text-align: center; " |Musical Theater
|-
|-
| style="text-align: center; " |[[Mary Joy Bell]] <br> [[Ellisyn Granda]] <br> [[Kelsey Millar]]
| style="text-align: center; " |[[Mary Joy Bell]]<br />[[Ellisyn Granda]]<br />[[Kelsey Millar]]
| style="text-align: center; " |I’m Cute
| style="text-align: center; " |I’m Cute
| style="text-align: center; " |Musical Theater
| style="text-align: center; " |Musical Theater
|-
|-
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]] <br> [[Brynn Rumfallo]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Dylynn Jones]]<br />[[Brynn Rumfallo]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |Songbird
| style="text-align: center; " |Songbird
| style="text-align: center; " |Lyrical
| style="text-align: center; " |Lyrical
|-
|-
| style="text-align: center; " |Lizzie Dunlop <br> Karli Merrill <br> [[Manhattan Tibbott]]
| style="text-align: center; " |Lizzie Dunlop<br />Karli Merrill<br />[[Manhattan Tibbott]]
| style="text-align: center; " |We So Sassy
| style="text-align: center; " |We So Sassy
| style="text-align: center; " |Jazz
| style="text-align: center; " |Jazz
|-
|-
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2014
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2014
| style="text-align: center; " |[[Laynee Hahn]] <br> [[Emma Harris]] <br> [[Kelsey Millar]]
| style="text-align: center; " |[[Laynee Hahn]]<br />[[Emma Harris]]<br />[[Kelsey Millar]]
| style="text-align: center; " |3 Friends
| style="text-align: center; " |3 Friends
| style="text-align: center; " |Musical Theater
| style="text-align: center; " |Musical Theater
|-
|-
| style="text-align: center; " |[[Bostyn Brown]] <br> [[Brynn Rumfallo]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Bostyn Brown]]<br />[[Brynn Rumfallo]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |Home
| style="text-align: center; " |Home
| style="text-align: center; " |Lyrical
| style="text-align: center; " |Lyrical
|-
|-
| style="text-align: center; " |2015
| style="text-align: center; " |2015
| style="text-align: center; " |[[Bostyn Brown]] <br> [[Brynn Rumfallo]] <br> [[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |[[Bostyn Brown]]<br />[[Brynn Rumfallo]]<br />[[Jaycee Wilkins]]
| style="text-align: center; " |Embers
| style="text-align: center; " |Embers
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Contemporary
|-
|-
| style="text-align: center; " |2016
| style="text-align: center; " |2016
| style="text-align: center; " |[[Brooklin Cooley]] <br> [[Daylyn Lucky]] <br> [[Cami Ritzler]]
| style="text-align: center; " |[[Brooklin Cooley]]<br />[[Daylyn Lucky]]<br />[[Cami Ritzler]]
| style="text-align: center; " |Let It All Go
| style="text-align: center; " |Let It All Go
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Contemporary
Line 507: Line 501:
===Groups===
===Groups===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:100%; font-size:90%;"
! colspan="4" style="background:#dfa4c6;" |Abby Lee Dance Company
|-
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8eo;" |Studio
! style="background:#f2c8eo;" |Studio