Clara Lukasiak: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 49: | Line 49: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Show | ! style="background:#f2c8e0;" |Show | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |2013 | ||
| | |Fairy Princess | ||
|Ballet | |Ballet | ||
|Dance | |ALDC Dance Concert | ||
|- | |||
|Great Wall of China | |||
|Tap | |||
|ALDC Dance Concert | |||
|} | |} | ||
====with Studio 19 Dance Complex==== | ====with Studio 19 Dance Complex==== | ||
| Line 68: | Line 68: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan="7" |2015-6 | |||
|Baby Love | |||
|Unknown | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | |- | ||
| | | rowspan="3" |Dance to the Music | ||
| | | rowspan="3" |Jazz | ||
|VIP Nationals (Sandusky) | |||
|1<sup>st</sup> in Mini Lines | |||
|- | |||
|Starpower Nationals (Ocean City) | |||
|1<sup>st</sup> in Power 8 & Under Lines | |||
|- | |||
|Starpower (Lancaster) | |||
|2<sup>nd</sup> in Power 8 & Under Lines | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Dream On | |||
| rowspan="3" |Open | |||
|VIP Nationals (Sandusky) | |||
|unknown scoring | |||
|- | |||
|Starpower Nationals (Ocean City) | |||
|1<sup>st</sup> in Power 9-11 Lines | |||
|- | |||
|StarSystems (Boardman) | |||
|2<sup>nd</sup> in Junior Lines | |||
|- | |||
| rowspan="3" |2016 | |||
| rowspan="3" |Party Girls | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
|StarQuest (Youngstown) | |||
|1<sup>st</sup> in Nova Petite Large Groups | |||
|- | |||
|Starpower (Lancaster) | |||
|1<sup>st</sup> in All-Star 8 & Under Large Groups | |||
|- | |||
|Starpower Nationals (Ocean City) | |||
|2<sup>nd</sup> in All-Star 8 & Under Large Groups | |||
|} | |} | ||
====with Murrieta Dance Project (on Dance Moms)==== | ====with Murrieta Dance Project (on Dance Moms)==== | ||
| Line 101: | Line 118: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| | |unknown | ||
| | |Life Support | ||
| | |Contemporary | ||
| | |Devotion 2 Dance (Riverside) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Overall Groups | ||
|} | |} | ||
====with Dance Mechanics==== | ====with Dance Mechanics==== | ||
| Line 120: | Line 134: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |2017-8 | ||
| | | rowspan="3" |Danger Zone | ||
| | | rowspan="3" |Multiple Styles | ||
| | |Starpower (Lancaster) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Star 8 & Under Large Groups | ||
|- | |||
|Starpower Nationals (Ocean City) | |||
|2<sup>nd</sup> in Star 8 & Under Large Groups | |||
|- | |||
|StarQuest (Youngstown) | |||
|4<sup>th</sup> in Nova Petite Large Groups | |||
|} | |} | ||
==Filmography== | ==Filmography== | ||