Madison Polis: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 30: | Line 30: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ||
!Choreographer | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
| Line 35: | Line 36: | ||
|2014 | |2014 | ||
|unknown | |unknown | ||
| | |||
| | | | ||
|Star Systems | |Star Systems | ||
| Line 41: | Line 43: | ||
| rowspan="3" |2016 | | rowspan="3" |2016 | ||
| rowspan="3" |unknown | | rowspan="3" |unknown | ||
| rowspan="3" | | |||
| rowspan="3" | | | rowspan="3" | | ||
|Access Broadway | |Access Broadway | ||
| Line 53: | Line 56: | ||
|2017 | |2017 | ||
|unknown | |unknown | ||
| | |||
| | | | ||
|US Tournament of Dance | |US Tournament of Dance | ||
| Line 59: | Line 63: | ||
| rowspan="3" |2019 | | rowspan="3" |2019 | ||
|Sassy | |Sassy | ||
| | |||
| | | | ||
|Dance Xplosion (Voorhees) | |Dance Xplosion (Voorhees) | ||
| Line 64: | Line 69: | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |Mirror Mirror | | rowspan="2" |Mirror Mirror | ||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" | | ||
|Turn it Up Nationals<br />(Long Beach) | |Turn it Up Nationals<br />(Long Beach) | ||
| Line 71: | Line 77: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |2021 | ||
|Rev | | rowspan="5" |Rev | ||
| | | rowspan="5" |Contemporary | ||
| rowspan="5" |Jess Malafronte | |||
|Starbound (Tom's River) | |Starbound (Tom's River) | ||
|2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos | |2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos | ||
|- | |- | ||
| | |NYCDA (Manchester) | ||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|Jump (Atlantic City) | |||
| | | | ||
|- | |||
|NUVO | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |NUVO | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Shape Shifter | |||
| | | | ||
| | | | ||
|Starbound (Long Branch) | |||
|1<sup>st</sup> in Elite Teen Solos | |||
|- | |- | ||
|I Got You | |||
| | | | ||
| | | | ||
|Starbound (Long Branch) | |Starbound (Long Branch) | ||
|2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos | |2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos | ||
|- | |- | ||
|I Don't Need You | |||
| | | | ||
| | | | ||
|Starbound (Long Branch) | |Starbound (Long Branch) | ||
|3<sup>rd</sup> in Elite Teen Solos | |3<sup>rd</sup> in Elite Teen Solos | ||
|} | |} | ||
| Line 149: | Line 135: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="7" |2021 | ||
| rowspan=" | | rowspan="7" |Ninjanes | ||
| rowspan=" | | rowspan="7" | | ||
| rowspan=" | | rowspan="7" |[[Caitlyn Polis]] | ||
|Starbound (Tom's River) | |Starbound (Tom's River) | ||
|4<sup>th</sup> in Elite Teen Duets/Trios | |4<sup>th</sup> in Elite Teen Duets/Trios | ||
|- | |- | ||
|NYCDA (Manchester) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Dancers Inc. | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |24/7 (Pittsburgh) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Jump (Atlantic City) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |NUVO | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |NUVO | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Line 204: | Line 193: | ||
*[https://www.tiktok.com/@maddiepolis TikTok] | *[https://www.tiktok.com/@maddiepolis TikTok] | ||
*[https://www.youtube.com/@madisonpolis YouTube] | *[https://www.youtube.com/@madisonpolis YouTube] | ||
*[https://www.evolvephotovideo.com/DANCE/New-York-City-Dance-Alliance/NYCDA-201819/NATIONALS-2019/Junior-Female-OD/086-MIRROR-MIRROR Mirror Mirror] | |||
*[https://www.evolvephotovideo.com/DANCE/New-York-City-Dance-Alliance/NYCDA-202021/NYCDA-Manchester-Boston-2020/Competition-Photos/087-REV-II Rev] | |||
[[Category:Dancers]] | [[Category:Dancers]] | ||
[[Category:Girl Dancers]] | [[Category:Girl Dancers]] | ||