Madison Polis: Difference between revisions

No edit summary
Line 30: Line 30:
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
!Choreographer
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
Line 35: Line 36:
|2014
|2014
|unknown
|unknown
|
|
|
|Star Systems
|Star Systems
Line 41: Line 43:
| rowspan="3" |2016
| rowspan="3" |2016
| rowspan="3" |unknown
| rowspan="3" |unknown
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |
|Access Broadway
|Access Broadway
Line 53: Line 56:
|2017
|2017
|unknown
|unknown
|
|
|
|US Tournament of Dance
|US Tournament of Dance
Line 59: Line 63:
| rowspan="3" |2019
| rowspan="3" |2019
|Sassy
|Sassy
|
|
|
|Dance Xplosion (Voorhees)
|Dance Xplosion (Voorhees)
Line 64: Line 69:
|-
|-
| rowspan="2" |Mirror Mirror
| rowspan="2" |Mirror Mirror
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |
|Turn it Up Nationals<br />(Long Beach)
|Turn it Up Nationals<br />(Long Beach)
Line 71: Line 77:
|
|
|-
|-
| rowspan="16" |2021
| rowspan="8" |2021
|Rev
| rowspan="5" |Rev
|
| rowspan="5" |Contemporary
| rowspan="5" |Jess Malafronte
|Starbound (Tom's River)
|Starbound (Tom's River)
|2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos
|2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos
|-
|-
| rowspan="5" |Shape Shifter
|NYCDA (Manchester)
| rowspan="5" |
|
|Starbound (Long Branch)
|1<sup>st</sup> in Elite Teen Solos
|-
|-
|Jump (Atlantic City)
|
|
|-
|NUVO
|
|
|-
|-
|
|NUVO
|
|
|-
|-
|Shape Shifter
|
|
|
|
|Starbound (Long Branch)
|1<sup>st</sup> in Elite Teen Solos
|-
|-
|I Got You
|
|
|
|
|-
| rowspan="5" |I Got You
| rowspan="5" |
|Starbound (Long Branch)
|Starbound (Long Branch)
|2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos
|2<sup>nd</sup> in Elite Teen Solos
|-
|-
|I Don't Need You
|
|
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
| rowspan="5" |I Don't Need You
| rowspan="5" |
|Starbound (Long Branch)
|Starbound (Long Branch)
|3<sup>rd</sup> in Elite Teen Solos
|3<sup>rd</sup> in Elite Teen Solos
|-
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|}
|}


Line 149: Line 135:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |2021
| rowspan="7" |2021
| rowspan="6" |Ninjanes
| rowspan="7" |Ninjanes
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |[[Caitlyn Polis]]
| rowspan="7" |[[Caitlyn Polis]]
|Starbound (Tom's River)
|Starbound (Tom's River)
|4<sup>th</sup> in Elite Teen Duets/Trios
|4<sup>th</sup> in Elite Teen Duets/Trios
|-
|-
|NYCDA (Manchester)
|
|
|-
|Dancers Inc.
|
|
|-
|-
|
|24/7 (Pittsburgh)
|
|
|-
|-
|
|Jump (Atlantic City)
|
|
|-
|-
|
|NUVO
|
|
|-
|-
|
|NUVO
|
|
|}
|}
Line 204: Line 193:
*[https://www.tiktok.com/@maddiepolis TikTok]
*[https://www.tiktok.com/@maddiepolis TikTok]
*[https://www.youtube.com/@madisonpolis YouTube]
*[https://www.youtube.com/@madisonpolis YouTube]
*[https://www.evolvephotovideo.com/DANCE/New-York-City-Dance-Alliance/NYCDA-201819/NATIONALS-2019/Junior-Female-OD/086-MIRROR-MIRROR Mirror Mirror]
*[https://www.evolvephotovideo.com/DANCE/New-York-City-Dance-Alliance/NYCDA-202021/NYCDA-Manchester-Boston-2020/Competition-Photos/087-REV-II Rev]
[[Category:Dancers]]
[[Category:Dancers]]
[[Category:Girl Dancers]]
[[Category:Girl Dancers]]