Lily Knopps: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 37: | Line 37: | ||
|- | |- | ||
| rowspan="4" |2022-3 | | rowspan="4" |2022-3 | ||
|Rainbow Connection | |||
|Lyrical | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Covergirl | | rowspan="3" |Covergirl | ||
| rowspan="3" |Jazz | | rowspan="3" |Jazz | ||
| rowspan="3" |Angelina Arroyo | | rowspan="3" |Angelina Arroyo | ||
|KAR | |KAR (Mesa) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 49: | Line 55: | ||
|5<sup>th</sup> in Mini Solos | |5<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="17" |2023-4 | ||
| | |Hide Seek | ||
| | |Contemporary | ||
|Brittany Lents | |||
|Shine | |||
| | | | ||
|- | |||
| rowspan="2" |Thule | |||
| rowspan="2" |Open | |||
| rowspan="2" |unknown | |||
|KAR (Mesa) | |||
|Elite Top First | |||
|- | |||
|Shine | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="3" |Unchained Melody | | rowspan="3" |Unchained Melody | ||
| rowspan="3" |Contemporary | | rowspan="3" |Contemporary | ||
| rowspan="3" | | | rowspan="3" |Jennifer Peterson | ||
|Revel ( | |Revel Nationals (Orlando) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Showstopper Nationals | |Showstopper Nationals (Orlando) | ||
|1<sup>st</sup> in Mini Solos | |1<sup>st</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
|The Dance Awards (Orlando) | |The Dance Awards (Orlando) | ||
|Top 20 | |Top 20 | ||
|- | |||
| rowspan="3" |The Rose | |||
| rowspan="3" |Lyrical | |||
| rowspan="3" |Lea McKinley | |||
|Showstopper (Phoenix 2) | |||
| | |||
|- | |||
|Platinum (Madison) | |||
|1<sup>st</sup> in Petite Solos | |||
|- | |||
|Revel (Minneapolis) | |||
|1<sup>st</sup> in Mini Solos | |||
|- | |- | ||
| rowspan="8" |Diamonds are a<br />Girl's Best Friend | | rowspan="8" |Diamonds are a<br />Girl's Best Friend | ||
| rowspan="8" |Musical Theatre | | rowspan="8" |Musical Theatre | ||
| rowspan="8" |Ashley Moffitt | | rowspan="8" |Ashley Moffitt | ||
|KAR | |KAR (Mesa) | ||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Phoenix 2) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Jump | |Showstopper Nationals (Orlando) | ||
|2<sup>nd</sup> in Mini Solos | |||
|- | |||
|Platinum (Madison) | |||
|1<sup>st</sup> in Petite Solos | |||
|- | |||
|Revel Nationals (Orlando) | |||
|Revel Mini National Champion | |||
|- | |||
|24/7 (Glendale) | |||
|1<sup>st</sup> in Sidekick Solos | |||
|- | |||
|Jump (Chicago) | |||
|1<sup>st</sup> in JUMPstart Solos | |1<sup>st</sup> in JUMPstart Solos | ||
|- | |- | ||
| | |The Dance Awards (Orlando) | ||
|2<sup>nd</sup> in Peewee Solos | |||
|- | |||
| rowspan="17" |2025 | |||
| rowspan="2" |Big Time | |||
| rowspan="2" |Open | |||
| rowspan="2" |Ashley Moffitt | |||
|Starbound (Phoenix) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |KAR (Mesa) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |Hit the Road Jack | ||
| | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan="2" |[[Hannahlei Cabanilla]] | |||
|Rainbow (Green Bay) | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |Ultra Dance (Mesa) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |I Dreamed a Dream | ||
| | | rowspan="2" |Lyrical | ||
| rowspan="2" | | |||
|Rainbow (Green Bay) | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |Ultra Dance (Mesa) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |When We Remember | ||
|Contemporary | | rowspan="3" |Contemporary | ||
| | | rowspan="3" |Jennifer Peterson | ||
| | |Starbound (Phoenix) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|KAR (Mesa) | |KAR (Mesa) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |NUVO (Long Beach) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="3" | | | rowspan="3" |This Bitter Earth | ||
| rowspan="3" |Lyrical | | rowspan="3" |Lyrical | ||
| rowspan="3" | | | rowspan="3" |Jennifer Peterson | ||
| | |Rainbow (Green Bay) | ||
| | |||
|- | |||
|KAR (Mesa) | |||
| | |||
|- | |||
|NYCDA (Phoenix) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="5" |Rose's Turn | |||
| rowspan="5" |Musical Theatre | |||
| rowspan="5" |[[Jaycee Wilkins]] | |||
|Starbound (Phoenix) | |||
| | |||
|- | |||
|Rainbow (Green Bay) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |KAR (Mesa) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |24/7 (Houston) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Radix (Glendale) | |Radix (Glendale) | ||
|1<sup>st</sup> in Rookie Solos | |1<sup>st</sup> in Rookie Solos | ||
| Line 170: | Line 233: | ||
|2<sup>nd</sup> in NUbie Lines | |2<sup>nd</sup> in NUbie Lines | ||
|} | |} | ||
== Additional Page == | |||
[[Lily Knopps/Gallery]] | |||
==External Links== | ==External Links== | ||