Elliana Mannella: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 324: | Line 324: | ||
|Grayce Norden<br />Harlow Ganz<br />Hayley Miller<br />Makena Rasmussen<br />Olivia Deangelo<br />Sloane Dokman<br />Veronica Jaspers | |Grayce Norden<br />Harlow Ganz<br />Hayley Miller<br />Makena Rasmussen<br />Olivia Deangelo<br />Sloane Dokman<br />Veronica Jaspers | ||
|Showbiz (Minneapolis) | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| | |did not place | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|The Remembered | |The Remembered | ||
| Line 331: | Line 331: | ||
|Adele Strommen<br />Bella Saferstein<br />Carly Krenn<br />Elaine Cui<br />Grayce Norden<br />Hans Anderson<br />Harlow Ganz<br />Katelyn Franta<br />Skye Smiley<br />Sloane Dokman<br />Sophia Louricas<br />Stella Neubauer<br />Sullivan Neubauer | |Adele Strommen<br />Bella Saferstein<br />Carly Krenn<br />Elaine Cui<br />Grayce Norden<br />Hans Anderson<br />Harlow Ganz<br />Katelyn Franta<br />Skye Smiley<br />Sloane Dokman<br />Sophia Louricas<br />Stella Neubauer<br />Sullivan Neubauer | ||
|Showbiz (Minneapolis) | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Junior Large Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Woman's Work | |Woman's Work | ||
| Line 396: | Line 396: | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="32" colspan="1"|2018 | ||
| rowspan="2"|Whatcha Know About It | | rowspan="2"|Whatcha Know About It | ||
| rowspan="2"|Hip Hop | | rowspan="2"|Hip Hop | ||
| Line 407: | Line 407: | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Acceptance | ||
| rowspan="3"|Contemporary | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Hans Anderson<br />Bella Cundiff<br />Olivia Deangelo<br />Evelina Galimova<br />Aby Gervais<br />Kaelyn Hegman<br />Veronica Jaspers<br />Khloe Lannom<br />Hayley Miller<br />Chloe Nelson<br />Grayce Norden<br />Makena Rasmussen<br />Ellie Weinstein<br />Sophia Williamson | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | | | ||
| Line 417: | Line 420: | ||
|5<sup>th</sup> in Teen Large Groups | |5<sup>th</sup> in Teen Large Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Isolated | ||
| rowspan="3"|Contemporary | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Hans Anderson<br />Vanessa Barnes<br />Olivia Deangelo<br />Veronica Jaspers<br />Luke Jessen<br />Ian Ko<br />Hayley Miller<br />Joe Rendleman<br />Ben Tolkinen | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
|6<sup>th</sup> in Teen Large Groups | |6<sup>th</sup> in Teen Large Groups | ||
| Line 427: | Line 433: | ||
|7<sup>th</sup> in Teen Large Groups | |7<sup>th</sup> in Teen Large Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Helicopter | ||
| rowspan="3"|Jazz | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Hans Anderson<br />Bella Cundiff<br />Olivia Deangelo<br />Evelina Galimova<br />Aby Gervais<br />Kaelyn Hegman<br />Veronica Jaspers<br />Khloe Lannom<br />Hayley Miller<br />Chloe Nelson<br />Grayce Norden<br />Makena Rasmussen<br />Ellie Weinstein<br />Sophia Williamson | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
|4<sup>th</sup> in Teen Large Groups | |4<sup>th</sup> in Teen Large Groups | ||
| Line 437: | Line 446: | ||
|2<sup>nd</sup> in Teen Large Groups | |2<sup>nd</sup> in Teen Large Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Dancin' Fool | ||
| rowspan="3"|Tap | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | | | ||
| Line 446: | Line 458: | ||
|Hall of Fame (Orlando) | |Hall of Fame (Orlando) | ||
|4<sup>th</sup> in Teen Lines | |4<sup>th</sup> in Teen Lines | ||
|-style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (Minneapolis) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Bambino | |Bambino | ||
| Line 454: | Line 469: | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Nocturnal | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"| | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Jenna Brenson<br />Olivia Deangelo<br />Veronica Jaspers<br />Khloe Lannom<br />Hayley Miller<br />Grayce Norden<br />Makena Rasmussen<br />Ella Winston | ||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
|4<sup>th</sup> in Teen Small Groups | |4<sup>th</sup> in Teen Small Groups | ||
| Line 464: | Line 479: | ||
|6<sup>th</sup> in Teen Small Groups | |6<sup>th</sup> in Teen Small Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Razzle Dazzle | ||
| rowspan="3"|Musical Theatre | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Hans Anderson<br />Olivia Deangelo<br />Veronica Jaspers<br />Khloe Lannom<br />Hayley Miller<br />Grayce Norden<br />Makena Rasmussen<br />Ella Winston | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | | | ||
| Line 474: | Line 492: | ||
|8<sup>th</sup> in Teen Small Groups | |8<sup>th</sup> in Teen Small Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Still Warm | ||
| rowspan="3"|Open | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Zahria Brandon<br />Olivia Deangelo<br />Khloe Lannom<br />Aidan Merkel<br />Payton Meuwissen<br />Lilia Rosen<br />Ben Tolkinen<br />Olivia Vannucci | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | | | ||
| Line 484: | Line 505: | ||
|5<sup>th</sup> in Teen Small Groups | |5<sup>th</sup> in Teen Small Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Provoquer | ||
| rowspan="3"|Pointe | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Hans Anderson<br />Elaine Cui<br />Olivia Deangelo<br />Veronica Jaspers<br />Emma Lundvall<br />Hayley Miller<br />Ashley Rosendahl<br />Olivia Vannucci | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | | | ||
| Line 494: | Line 518: | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | |Showbiz (Minneapolis) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|Fuego | ||
| rowspan="3"|Production | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | | | ||
| Line 503: | Line 530: | ||
|Hall of Fame (Orlando) | |Hall of Fame (Orlando) | ||
|2<sup>nd</sup> in Line Groups | |2<sup>nd</sup> in Line Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (Minneapolis) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Bacall | |||
|Improv | |||
| | |||
|Grayce Norden<br />Harlow Ganz<br />Hayley Miller<br />Lydia Werschay | |||
|Showbiz (Minneapolis) | |||
| | |||
|} | |} | ||