Elliana Mannella: Difference between revisions

imported>Kingofgameshows800
imported>Kingofgameshows800
Line 22: Line 22:
==Dances==
==Dances==
===Solos===
===Solos===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:70%; font-size:90%;"
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;"
|-
|-
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8e0;" |Year
Line 44: Line 44:
|1<sup>st</sup> in Petite Solos
|1<sup>st</sup> in Petite Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="5"|2015
| rowspan="7"|2015
| rowspan="2"|The Story Teller
| rowspan="3"|The Story Teller
| rowspan="2"|
| rowspan="3"|Specialty
| rowspan="2"|
| rowspan="3"|
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
|5<sup>th</sup> in Junior Solos
|5<sup>th</sup> in Junior Solos
Line 53: Line 53:
|StarQuest (Minneapolis)
|StarQuest (Minneapolis)
|4<sup>th</sup> in Junior Solos
|4<sup>th</sup> in Junior Solos
|-style="text-align: center; "
|The Dance Awards
|Top 20
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Viva la Vida
|Viva la Vida
Line 60: Line 63:
|
|
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2" colspan="1"|Do Not Go Gentle
| rowspan="3" colspan="1"|Do Not Go Gentle
| rowspan="2" colspan="1"|
| rowspan="3" colspan="1"|Contemporary
| rowspan="2" colspan="1"|
| rowspan="3" colspan="1"|
|Radix (Minneapolis)
|Radix (Minneapolis)
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
Line 69: Line 72:
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="3" colspan="1"|2016
|JUMP
| rowspan="2"|The Last Moment
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
| rowspan="2"|
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2"|
| rowspan="5" colspan="1"|2016
| rowspan="3"|The Last Moment
| rowspan="3"|Contemporary
| rowspan="3"|
|KAR (Minneapolis)
|KAR (Minneapolis)
|1<sup>st</sup> in Intermediate 9-11 Solos
|1<sup>st</sup> in Intermediate 9-11 Solos
|-style="text-align: center; "
|NUVO
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|StarQuest (Minneapolis)
|StarQuest (Minneapolis)
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Fatal Fantasy
| rowspan="2"|Fatal Fantasy
|
| rowspan="2"|Specialty
|
| rowspan="2"|Andy Pellick
|StarQuest (Minneapolis)
|StarQuest (Minneapolis)
|Junior Miss StarQuest
|Junior Miss StarQuest
|-style="text-align: center; "
|24/7
|1<sup>st</sup> in Junior Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="5"|2017
| rowspan="5"|2017
Line 95: Line 107:
|
|
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="3"|Heal
| rowspan="2"|Heal
| rowspan="3"|Contemporary
| rowspan="2"|Contemporary
| rowspan="3"|
| rowspan="2"|
|StarQuest (Minneapolis)
|StarQuest (Minneapolis)
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
Line 104: Line 116:
|4<sup>th</sup> in Junior Solos<br />High Gold
|4<sup>th</sup> in Junior Solos<br />High Gold
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|How Will I Know
|Improv
|
|JUMP
|JUMP
|
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="20" colspan="1"|2018
| rowspan="20" colspan="1"|2018
Line 121: Line 136:
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|JUMP (Orlando)
|JUMP (Orlando)
|
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos<br />Your Rocked Jump
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Radix Nationals (Las Vegas)
|Radix Nationals (Las Vegas)
Line 153: Line 168:
|Junior Core Performer
|Junior Core Performer
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2" colspan="1"|Distance
| rowspan="3" colspan="1"|Distance
| rowspan="2" colspan="1"|Contemporary
| rowspan="3" colspan="1"|Contemporary
| rowspan="2" colspan="1"|Elliana & Frankie Mannella
| rowspan="3" colspan="1"|Elliana & Frankie Mannella
|Radix (Biloxi)
|Radix (Biloxi)
|Junior Core Performer
|-style="text-align: center; "
|Radix (Tacoma)
|Junior Core Performer
|Junior Core Performer
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
Line 162: Line 180:
|1<sup>st</sup> in Teen Solos
|1<sup>st</sup> in Teen Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2"|Promises
| rowspan="3"|Promises
| rowspan="2"|Contemporary
| rowspan="3"|Contemporary
| rowspan="2"|Frankie Mannella
| rowspan="3"|Frankie Mannella
|NUVO (Phoenix)
|NUVO (Phoenix)
|10<sup>th</sup> in Junior Solos
|10<sup>th</sup> in Junior Solos
|-style="text-align: center; "
|Radix (Biloxi)
|Junior Core Performer
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showbiz (Minneapolis)
|Showbiz (Minneapolis)
|
|-style="text-align: center; "
|Dawn
|
|Elliana & Frankie Mannella
|Radix (Anaheim)
|
|
|}
|}