Chloe Smith: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 77: | Line 77: | ||
|} | |} | ||
=== | ===Duets=== | ||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | {| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | ||
|- | |- | ||
| Line 88: | Line 88: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|2016 | |||
| | |Running Up that Hill | ||
| | |Contemporary | ||
| | | | ||
| | |Victoria Powell | ||
|Hall of Fame (Niagara Falls) | |Hall of Fame (Niagara Falls) | ||
| | | | ||
|} | |||
===Groups=== | |||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | |||
|- | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer(s) | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="7" |2016 | ||
|Till it Happens to You | |||
|Lyrical | |Lyrical | ||
| | | | ||
| | |Gillian Clifford<br />Autumn Locicero<br />Victoria Powell<br />Megan Prell<br />Gabrielle Sala<br />Arianna Seaborn | ||
|Hall of Fame (Niagara Falls) | |Hall of Fame (Niagara Falls) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | |Red House | ||
| | |Jazz | ||
| | | | ||
| | |Gillian Clifford<br />Autumn Locicero<br />Victoria Powell<br />Megan Prell<br />Gabrielle Sala<br />Arianna Seaborn | ||
|Hall of Fame (Niagara Falls) | |Hall of Fame (Niagara Falls) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | |It's All Coming Back | ||
| | |Contemporary | ||
| | | | ||
| | |Gillian Clifford<br />Autumn Locicero<br />Victoria Powell<br />Megan Prell<br />Gabrielle Sala<br />Arianna Seaborn | ||
|Hall of Fame (Niagara Falls) | |Hall of Fame (Niagara Falls) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | |Memoirs | ||
|Ballet | |||
| | |||
| | | | ||
| | |Gillian Clifford<br />Autumn Locicero<br />Victoria Powell<br />Megan Prell<br />Gabrielle Sala<br />Arianna Seaborn | ||
|Hall of Fame ( | |Hall of Fame (Niagara Falls) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | |Burn it Up | ||
|Tap | |||
| | |||
| | | | ||
| | |Gillian Clifford<br />Autumn Locicero<br />Victoria Powell<br />Megan Prell<br />Gabrielle Sala<br />Arianna Seaborn | ||
|Hall of Fame ( | |Hall of Fame (Niagara Falls) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | |Heart Cry | ||
|Acro Dance | |||
| | |||
| | | | ||
| | |Gillian Clifford<br />Rachel Kubek<br />Autumn Locicero<br />Victoria Powell<br />Megan Prell<br />Gabrielle Sala<br />Mackenzie Sala<br />Arianna Seaborn<br />Courtney Wicka<br />Courtney Wolff | ||
|Hall of Fame ( | |Hall of Fame (Niagara Falls) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | |Open Hands | ||
|Contemporary | |||
| | |||
| | | | ||
| | |Miranda Bagar<br />Nicole Bidlack<br />Gillian Clifford<br />Julia Jarvis<br />Rachel Kubek<br />Autumn Locicero<br />Paityn Messinger<br />Haley Nickens<br />Victoria Powell<br />Megan Prell<br />Gabrielle Sala<br />Arianna Seaborn<br />Courtney Wicka<br />Courtney Wolff<br />Emily Zak | ||
|Hall of Fame (Niagara Falls) | |||
|Hall of Fame ( | |||
| | | | ||
|} | |} | ||