Jadyn Hernandez: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
Line 3: Line 3:
|image = File:Jadyn Hernandez.jpg
|image = File:Jadyn Hernandez.jpg
|gender = Female
|gender = Female
|age = 16
|age = 17
|birthdate = July 15, 2003
|birthdate = July 15, 2003
|nationality = Filipina-American
|nationality = Filipina-American
Line 35: Line 35:
| style="text-align: center; " |
| style="text-align: center; " |
|-
|-
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2016
| rowspan="4" style="text-align: center; " |2016
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Ready
| rowspan="4" style="text-align: center; " |Ready
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Contemporary
| rowspan="4" style="text-align: center; " |Contemporary
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Tawnya Kuzia
| rowspan="4" style="text-align: center; " |Tawnya Kuzia
| style="text-align: center; " |NUVO
| style="text-align: center; " |NUVO
| style="text-align: center; " |2<sup>nd</sup> in Junior Solos
| style="text-align: center; " |2<sup>nd</sup> in Junior Solos
Line 44: Line 44:
| style="text-align: center; " |JUMP
| style="text-align: center; " |JUMP
| style="text-align: center; " |3<sup>rd</sup> in Junior Solos
| style="text-align: center; " |3<sup>rd</sup> in Junior Solos
|-
| style="text-align: center; " |RADIX (Santa Clara)
| style="text-align: center; " |
|-
| style="text-align: center; " |RADIX Nationals (Las Vegas)
| style="text-align: center; " |
|-
|-
| style="text-align: center; " |2017
| style="text-align: center; " |2017
Line 123: Line 129:
<center>
<center>
<youtube width="300" height="180">twS0CqG3GaU</youtube><youtube width="300" height="180">jh0damyOReg</youtube><br />
<youtube width="300" height="180">twS0CqG3GaU</youtube><youtube width="300" height="180">jh0damyOReg</youtube><br />
<youtube width="300" height="180">jh0damyOReg</youtube>
<youtube width="300" height="180">7BHguYJz6JI</youtube>
</center>
</center>
===Ready===
<center><youtube width="400" height="240">7BHguYJz6JI</youtube></center>
===Cold War===
<center><youtube width="400" height="240">7BHguYJz6JI</youtube><youtube width="400" height="240">7BHguYJz6JI</youtube></center>


==External Links==
==External Links==
Line 138: Line 150:
[[Category:World of Dance Dancers]]
[[Category:World of Dance Dancers]]
[[Category:TV Dance Competition Contestants]]
[[Category:TV Dance Competition Contestants]]
[[Category:July Births]]