Katie Couch: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 79: | Line 79: | ||
|5<sup>th</sup> in Mini Solos | |5<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="11" |2018 | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Crazy Little Thing | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |[[Molly Long]] | ||
|Radix (Anaheim) | |Radix (Anaheim) | ||
|5<sup>th</sup> in Mini Solos | |5<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
|- | |||
|Radix Nationals (Las Vegas) | |||
| | |||
|- | |- | ||
|NUVO (Anaheim) | |NUVO (Anaheim) | ||
|9<sup>th</sup> in Mini Solos | |9<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| | |JUMP | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan=" | |ASH (Los Angeles) | ||
| | | | ||
|- | |||
| rowspan="6" |Everything | |||
| rowspan="6" |Contemporary | |||
| rowspan="6" |[[Alexa Moffett]] | |||
|ASH (Los Angeles) | |||
| | |||
|- | |||
|24/7 (Los Angeles) | |||
| | |||
|- | |||
|24/7 (Santa Clara) | |||
| | |||
|- | |||
|Radix (Denver) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Radix Nationals (Las Vegas) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Velocity (Orange County) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="9" |2019 | |||
| rowspan="9" |Pale Sky | |||
| rowspan="9" |Contemporary | |||
| rowspan="9" |Jessie Riley | |||
|24/7 (Los Angeles) | |24/7 (Los Angeles) | ||
|4<sup>th</sup> in Junior Solos | |4<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
| Line 109: | Line 130: | ||
|- | |- | ||
|JUMP (Honolulu) | |JUMP (Honolulu) | ||
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos | |2<sup>nd</sup> in Junior Solos<br />You Rocked | ||
|- | |- | ||
|JUMP (Portland) | |JUMP (Portland) | ||
|6<sup>th</sup> in Junior Solos | |6<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
|- | |||
|NYCDA (Las Vegas) | |||
| | |||
|- | |||
|NUVO (Long Beach) | |||
|8<sup>th</sup> in Junior Solos | |||
|- | |||
|NUVO (Kansas City) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Solos<br />DJ's Pick | |||
|- | |||
|ASH | |||
| | |||
|- | |- | ||
|The Dance Awards Nationals (Las Vegas) | |The Dance Awards Nationals (Las Vegas) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |2020 | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |A New World | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Jessie Riley | ||
|24/7 (Anaheim) | |24/7 (Anaheim) | ||
| | |||
|- | |||
|JUMP (New Orleans) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 130: | Line 166: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |2021 | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |Distant Earth | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |Jessie Riley | ||
|24/7 (Glendale) | |||
| | |||
|- | |||
|24/7 (New Orleans) | |||
| | |||
|- | |||
|JUMP (Phoenix) | |JUMP (Phoenix) | ||
| | | | ||
|- | |||
|NYCDA (Phoenix) | |||
|20<sup>th</sup> in Teen Solos | |||
|- | |- | ||
|NUVO (Bellevue) | |NUVO (Bellevue) | ||
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos | |2<sup>nd</sup> in Teen Solos | ||
|- | |||
|NUVO (Glendale) | |||
| | |||
|- | |||
|2022 | |||
|Ethereal | |||
|Contemporary | |||
| | |||
|NUVO (Tulsa) | |||
| | |||
|} | |} | ||