Kaitlyn Tran: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
Line 3: Line 3:
|image = File:KaitlynTran 2018 Headshot large.jpg
|image = File:KaitlynTran 2018 Headshot large.jpg
|gender = Female
|gender = Female
|age = 11
|age = 12
|birthdate = August 15, 2008
|birthdate = August 15, 2008
|nationality = Canadian
|nationality = Canadian
Line 9: Line 9:
|eye color = brown
|eye color = brown
|hair color = black
|hair color = black
|school grade = 6th (19/20)
|school grade = 7th (20/21)
|profession = Dancer
|profession = Dancer
|affiliations = Five Dancewear
|affiliations = Five Dancewear
Line 27: Line 27:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2" |2014-5
| rowspan="2" |2015
| rowspan="2"|Miss Banana
| rowspan="2"|Miss Banana
| rowspan="2"|Jazz
| rowspan="2"|Jazz
Line 36: Line 36:
|unknown placement
|unknown placement
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="6" |2015-6
| rowspan="7" |2016
| rowspan="5"|Let Me Entertain You
| rowspan="6" |Let Me Entertain You
| rowspan="5"|Specialty
| rowspan="6" |Specialty
|Jump (Dearborn)
|Jump (Dearborn)
|1<sup>st</sup> in Jumpstart Solos
|1<sup>st</sup> in Jumpstart Solos
Line 47: Line 47:
|Radix (Pittsburgh)
|Radix (Pittsburgh)
|did not place
|did not place
|-
|Fever
|Top Mini Solo
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Bedazzled
|Bedazzled
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|The Dance Awards
|The Dance Awards (Orlando)
|did not place
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
Line 59: Line 62:
|unknown placement
|unknown placement
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="8" |2016-7
| rowspan="8" |2017
| rowspan="6"|Big Noise
| rowspan="6"|Big Noise
| rowspan="6"|Jazz
| rowspan="6"|Jazz
Line 77: Line 80:
|unknown placement
|unknown placement
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|The Dance Awards
|The Dance Awards (Orlando)
|did not place
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
Line 88: Line 91:
|unknown placement
|unknown placement
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|2017-8
|2018
|Queen Bee
|Queen Bee
|Jazz
|Jazz
Line 406: Line 409:
<center>
<center>
<youtube width="300" height="175">PDRT00mETgg</youtube><br />
<youtube width="300" height="175">PDRT00mETgg</youtube><br />
<youtube width="300" height="175">PDRT00mETgg</youtube>
<youtube width="300" height="175">UXuIx-aiCWw</youtube><youtube width="300" height="175">qqLx6iahrg8</youtube>
</center>
</center><br />
 
==== Elegy ====
<center><youtube width="400" height="240">sbNsEgCFvLE</youtube><youtube width="400" height="240">oxdCqyVgYLY</youtube></center>


====Let Me Entertain You====
====Let Me Entertain You====
<center><youtube width="300" height="180">NEEPXQyIM7k</youtube></center>
<center><youtube width="350" height="200">ELqyFEDtLis</youtube><youtube width="350" height="200">2OvIgS-oL3E</youtube><youtube width="350" height="200">siul86WPZb4</youtube><youtube width="350" height="200">kLD-lD0d9-o</youtube><youtube width="350" height="200">EHGQ-yyLCkM</youtube><youtube width="350" height="200">UajUYsnQmKE</youtube></center>


====Elegy====
====Elegy====
Line 416: Line 422:


====Big Noise====
====Big Noise====
<center><youtube width="300" height="180">NEEPXQyIM7k</youtube></center>
<center><youtube width="350" height="200">k1yaFBngV6E</youtube><youtube width="350" height="200">5qOau1eBzKM</youtube><youtube width="350" height="200">48VsbKtcHkU</youtube><youtube width="350" height="200">kur3a8GLX5Q</youtube><youtube width="350" height="200">A8ckN6VRulM</youtube></center>


====Monolith====
====Monolith====
Line 428: Line 434:
[[Category:Dancers]]
[[Category:Dancers]]
[[Category:Girl Dancers]]
[[Category:Girl Dancers]]
[[Category:Females Under 12]]
[[Category:Females Exactly 12]]
[[Category:Canadian Dancers]]
[[Category:Canadian Dancers]]
[[Category:Tran Sisters]]
[[Category:Tran Sisters]]
[[Category:National Title Winners]]
[[Category:National Title Winners]]
[[Category:The Dance Awards Best Dancers]]
[[Category:The Dance Awards Best Dancers]]
[[Category:August Births]]