Nina Linhart: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 51: | Line 51: | ||
| style="text-align: center; " |4<sup>th</sup> in Junior Solos | | style="text-align: center; " |4<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" style="text-align: center; " |2008 | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" style="text-align: center; " |Let Me Entertain You | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" style="text-align: center; " |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" style="text-align: center; " |unknown | ||
| style="text-align: center; " |Fire and Ice (Pittsburgh) | | style="text-align: center; " |Fire and Ice (Pittsburgh) | ||
| style="text-align: center; " |did not place | | style="text-align: center; " |did not place | ||
| Line 68: | Line 68: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " |2010 | | style="text-align: center; " |2010 | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |Bonjour Paris! | ||
| style="text-align: center; " |Jazz | | style="text-align: center; " |Jazz | ||
| style="text-align: center; " |unknown | | style="text-align: center; " |unknown | ||
| Line 99: | Line 99: | ||
| style="text-align: center; " |NUVO (Pittsburgh) | | style="text-align: center; " |NUVO (Pittsburgh) | ||
| style="text-align: center; " |did not place | | style="text-align: center; " |did not place | ||
|- | |||
| rowspan="5" style="text-align: center; " |2013 | |||
| rowspan="4" style="text-align: center; " |Fever | |||
| rowspan="4" style="text-align: center; " |Jazz | |||
| rowspan="4" style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |JUMP (Pittsburgh) | |||
| style="text-align: center; " |did not place | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Sheer Talent (Pittsburgh) | |||
| style="text-align: center; " |2<sup>nd</sup> in Senior Solos | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |NYCDA (Pittsburgh) | |||
| style="text-align: center; " |4<sup>th</sup> in Senior Solos | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Onstage New York (Pittsburgh) | |||
| style="text-align: center; " |8<sup>th</sup> in Advanced Senior Solos | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Skyfall | |||
| style="text-align: center; " |Lyrical | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |Sheer Talent (Las Vegas) | |||
| style="text-align: center; " |1<sup>th</sup> in Senior Solos | |||
|} | |} | ||
===Duets=== | ===Duets=== | ||