Lexus Johnson: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 35: | Line 35: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|2005 | |2005 | ||
|Broadway Baby | |Broadway Baby | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|2008 | |2008 | ||
|A Star is Born | |A Star is Born | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|2009 | |2009 | ||
|Surprise | |Surprise | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|2010 | |2010 | ||
|Roxie | |Roxie | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" colspan="1"|2011 | | rowspan="2" colspan="1"|2011 | ||
|The Greatest Star | |The Greatest Star | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|River Deep | |River Deep | ||
|Jazz | |Jazz | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" colspan="1"|2012 | | rowspan="2" colspan="1"|2012 | ||
|Hey There | |Hey There | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|One Night Only | |One Night Only | ||
|Jazz | |Jazz | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" colspan="1"|2013 | | rowspan="2" colspan="1"|2013 | ||
|Double Dare | |Double Dare | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Go Your Own Way | |Go Your Own Way | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" colspan="1"|2014 | | rowspan="2" colspan="1"|2014 | ||
|Shimmy | |Shimmy | ||
|Musical Theater | |Musical Theater | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Intuitions | |Intuitions | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" colspan="1"|2015 | | rowspan="2" colspan="1"|2015 | ||
|All Shook Up | |All Shook Up | ||
|Jazz | |Jazz | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Reflections | |Reflections | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" colspan="1"|2016 | | rowspan="2" colspan="1"|2016 | ||
|Speech | |Speech | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Try A Little Tenderness | |Try A Little Tenderness | ||
|Open | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="3" colspan="1"|2017 | | rowspan="3" colspan="1"|2017 | ||
|Lonely | |Lonely | ||
| | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Dance Ten Looks Three | |Dance Ten Looks Three | ||
|Musical Theater | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Resolve | |Resolve | ||
|Open | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2" colspan="1"|2018 | |||
|Stillness in Motion | |||
|Contemporary | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Bare | |||
|Open | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | | | ||
|} | |} | ||