Cami Voorhees: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
| height = unknown | | height = unknown | ||
| affiliations = n/a | | affiliations = n/a | ||
| school grade = | | school grade = 7th (20/21) | ||
| profession = Dancer <br> Student | | profession = Dancer <br> Student | ||
| dance studios = Evolve Dance Complex | | dance studios = Evolve Dance Complex | ||
| Line 53: | Line 53: | ||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Lyrical | | rowspan="2" style="text-align: center; " |Lyrical | ||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | | rowspan="2" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | ||
| style="text-align: center; " |24/ | | style="text-align: center; " |24/7 (Tyson’s Corner) | ||
| style="text-align: center; " |3<sup>rd</sup> in Mini Solos | | style="text-align: center; " |3<sup>rd</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| Line 93: | Line 93: | ||
| rowspan="8" style="text-align: center; " |Contemporary | | rowspan="8" style="text-align: center; " |Contemporary | ||
| rowspan="8" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | | rowspan="8" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | ||
| style="text-align: center; " |24/ | | style="text-align: center; " |24/7 (Pittsburgh) | ||
| style="text-align: center; " |5<sup>th</sup> in Mini Solos | | style="text-align: center; " |5<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| Line 157: | Line 157: | ||
| rowspan="5" style="text-align: center; " |Contemporary | | rowspan="5" style="text-align: center; " |Contemporary | ||
| rowspan="5" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | | rowspan="5" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | ||
| style="text-align: center; " |24/ | | style="text-align: center; " |24/7 (Rochester) | ||
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | | style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| Line 172: | Line 172: | ||
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | | style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="14" style="text-align: center; " |2018 | ||
| style="text-align: center; " |Ashed | | style="text-align: center; " |Ashed | ||
| style="text-align: center; " |Contemporary | | style="text-align: center; " |Contemporary | ||
| Line 197: | Line 197: | ||
| rowspan="3" style="text-align: center; " |Contemporary | | rowspan="3" style="text-align: center; " |Contemporary | ||
| rowspan="3" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | | rowspan="3" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | ||
| style="text-align: center; " |24/ | | style="text-align: center; " |24/7 (Meadowlands) | ||
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | | style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| Line 209: | Line 209: | ||
| rowspan="3" style="text-align: center; " |Contemporary | | rowspan="3" style="text-align: center; " |Contemporary | ||
| rowspan="3" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | | rowspan="3" style="text-align: center; " |[[Chelsea Sebes]] | ||
| style="text-align: center; " |24/ | | style="text-align: center; " |24/7 (Tyson’s Corner) | ||
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | | style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| Line 221: | Line 221: | ||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Contemporary | | rowspan="2" style="text-align: center; " |Contemporary | ||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Mark Meismer | | rowspan="2" style="text-align: center; " |Mark Meismer | ||
| style="text-align: center; " |24/ | | style="text-align: center; " |24/7 (Rochester) | ||
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | | style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " |NUVO (National Harbor) | | style="text-align: center; " |NUVO (National Harbor) | ||
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos<br />DJ’s Pick Award | | style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Solos<br />DJ’s Pick Award | ||
|- | |||
| rowspan="2" |All the World Will Know | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Akira Uchida | |||
|JUMP (Minneapolis) | |||
|Closing Show | |||
|- | |||
|24/7 | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" |2019 | |||
| rowspan="2" |Cringe | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" | | |||
|24/7 (Pittsburgh) | |||
| | |||
|- | |||
|JUMP (Pittsburgh) | |||
|Closing Show | |||
|- | |||
| rowspan="3" |2020 | |||
|Everest | |||
|Contemporary | |||
| | |||
|NUVO (Pittsburgh) | |||
|3<sup>rd</sup> in Junior Solos | |||
|- | |||
|Flux | |||
|Contemporary | |||
|[[Chelsea Sebes]] | |||
|24/7 (Rochester) | |||
| | |||
|- | |||
|Movement | |||
|Contemporary | |||
|[[Chelsea Sebes]] | |||
|JUMP (Pittsburgh) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Solos | |||
|} | |} | ||