Kylie Broberg: Difference between revisions

imported>Kingofgameshows800
imported>Kingofgameshows800
Line 11: Line 11:
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-style="text-align: center; "
|2015
|A Star is Born
|
|
|Showstopper (Minneapolis)
|4<sup>th</sup> in Mini Solos<br />Double Platinum
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="6"|2016
| rowspan="6"|2016
Line 17: Line 24:
| rowspan="3"|
| rowspan="3"|
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|KAR (Minneapolis)
|KAR (Minneapolis)
|
|22<sup>nd</sup> in Secondary 9-11 Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showstopper (Minneapolis)
|Showstopper (Minneapolis)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="3"|Titanium
| rowspan="3"|Titanium
Line 29: Line 36:
| rowspan="3"|
| rowspan="3"|
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|KAR (Minneapolis)
|KAR (Minneapolis)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showstopper (Minneapolis)
|Showstopper (Minneapolis)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="6"|2017
| rowspan="6"|2017
Line 42: Line 49:
| rowspan="3"|
| rowspan="3"|
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|KAR (Minneapolis)
|KAR (Minneapolis)
|
|12<sup>th</sup> in Secondary 9-11 Solos
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showbiz (Minneapolis)
|Showbiz (Minneapolis)
Line 54: Line 61:
| rowspan="3"|
| rowspan="3"|
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|KAR (Minneapolis)
|KAR (Minneapolis)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showbiz (Minneapolis)
|Showbiz (Minneapolis)
Line 67: Line 74:
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
|Hall of Fame (Orlando)
|Hall of Fame (Orlando)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showbiz (Minneapolis)
|Showbiz (Minneapolis)
Line 77: Line 84:
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
|Hall of Fame (Orlando)
|Hall of Fame (Orlando)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showbiz (Minneapolis)
|Showbiz (Minneapolis)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2"|2019
| rowspan="2"|2019
Line 87: Line 94:
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|did not place
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
|Showbiz (Minneapolis)
|Showbiz (Minneapolis)
|
|did not place
|}
|}