Haley Vrolijk: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 234: Line 234:
|Little Red
|Little Red
|unknown
|unknown
|[[Alex Biery]]<br />Ava Brazos<br />Makayla Clark<br />Brooklin Ginsburg<br />[[Sarah Hunt]]<br />Amira Jackson<br />Jillian Porter<br />[[Rylee Pratt]]<br />Taylor Scherer<br />Mariah Sullivan<br />and others
|[[Alex Biery]]<br />Ava Brazos<br />[[Makayla Clark]]<br />Brooklin Ginsburg<br />[[Sarah Hunt]]<br />Amira Jackson<br />Jillian Porter<br />[[Rylee Pratt]]<br />Taylor Scherer<br />Mariah Sullivan<br />and others
|DEA (Pittsburgh)
|DEA (Pittsburgh)
|unknown scoring
|unknown scoring
Line 244: Line 244:
|unknown scoring
|unknown scoring
|-
|-
| rowspan="8"|2014
| rowspan="6" |2014
|Blue Suede Shoes
|Hip Hop
|[[Mackenzie Ziegler]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Sammie Lenzi]]
|
|
|-
|Borrowed Angels
|Borrowed Angels
|Lyrical
|Lyrical
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sammie Lenzi]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sammie Lenzi]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|JUMP (Pittsburgh)
|JUMP (Pittsburgh)
|3<sup>rd</sup> in Mini Groups
|-
|Toy Box
|Acrobatic
|[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sammie Lenzi]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|NUVO (Pittsburgh)
|3<sup>rd</sup> in Mini Groups
|3<sup>rd</sup> in Mini Groups
|-
|-
Line 287: Line 275:
|Get Here
|Get Here
|Lyrical
|Lyrical
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Anastasia Rose]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|
|
|
|
Line 293: Line 281:
|Make Way
|Make Way
|Hip Hop
|Hip Hop
|[[Alex Biery]]<br />[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />Dyson Ramey<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|[[Alex Biery]]<br />[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />Dyson Ramey<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Anastasia Rose]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|
|
|
|
Line 299: Line 287:
|Watercolors
|Watercolors
|Specialty
|Specialty
|[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Anastasia Rose]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]
|
|
|
|
Line 305: Line 293:
|Wikked Lil Girls 
|Wikked Lil Girls 
|Jazz
|Jazz
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Nia Frazier]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Kendall Vertes]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]<br />[[Maddie Ziegler]]
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Nia Frazier]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Kendall Vertes]]<br />[[Anastasia Rose]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]<br />[[Maddie Ziegler]]
|JUMP (Pittsburgh)
|JUMP (Pittsburgh)
|3<sup>rd</sup> in Junior Lines
|3<sup>rd</sup> in Junior Lines
|}
|}
A Little Party - jazz (with [[Nina Cerniglia]], [[Selah Curran]], [[Kylie Edwards]], [[Nia Frazier]], [[Sarah Hunt]], [[Brooke Kosinski]], [[Kendall Vertes]], [[Mackenzie Ziegler]], and [[Maddie Ziegler]]) - 2014
Borrowed Angels - lyrical (with [[Nina Cerniglia]], [[Sarah Hunt]], [[Brooke Kosinski]], [[Mackenzie Ziegler]]) - 2014
Sailors - unknown genre (with [[Alex Biery]], Nina Cerniglia, Selah Curran, [[Kylie Edwards]], [[Sarah Hunt]], [[Brooke Kosinski]], [[Sammie Lenzi]], [[Anastasia Rose]], [[Alison Taylor]], [[Eve Vinkler]], Carolyn Whitney, [[Mackenzie Ziegler]], and 4 others) - 2014
Get Here - lyrical (with Nina Cerniglia, Selah Curran, [[Kylie Edwards]], [[Sarah Hunt]], [[Jessa Kinter]], [[Brooke Kosinski]], [[Anastasia Rose]], and [[Mackenzie Ziegler]]) - 2015
Make Way - hip hop (with [[Alex Biery]], Nina Cerniglia, Selah Curran, [[Kylie Edwards]], [[Sarah Hunt]], [[Jessa Kinter]], [[Brooke Kosinski]], Dyson Ramey, [[Anastasia Rose]], and [[Mackenzie Ziegler]]) - 2015
Watercolors - specialty (with [[Sarah Hunt]], [[Brooke Kosinski]], [[Anastasia Rose]], and [[Mackenzie Ziegler]]) - 2015
Wikked Lil Girls - jazz (with Nina Cerniglia, Selah Curran, [[Kylie Edwards]], [[Nia Frazier]], [[Sarah Hunt]], [[Jessa Kinter]], [[Brooke Kosinski]], [[Anastasia Rose]], [[Kendall Vertes]], [[Mackenzie Ziegler]], and [[Maddie Ziegler]]) - 2015


====with Studio 19 Dance Complex====
====with Studio 19 Dance Complex====