Ciara Dalton: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 12: | Line 12: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |2016 | ||
| | | rowspan="2" |I Want You Back | ||
| | | rowspan="2" |Jazz | ||
| | |Hall of Fame (Detroit (Early)) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Showstopper (Indianapolis) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 77: | Line 74: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |2014 | |||
|Wings | |||
| | | | ||
| | | | ||
|Showstopper (Aurora) | |||
|2<sup>nd</sup> in Junior Duets/Trios | |||
|- | |||
|Shop Around | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | |Showstopper (Aurora) | ||
| | |3<sup>rd</sup> in Junior Duets/Trios | ||
|} | |} | ||
| Line 95: | Line 98: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |2015 | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |Showstopper (Rosemont) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 105: | Line 108: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Showstopper (Rosemont) | ||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Showstopper (Rosemont) | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|Showstopper (Rosemont) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="10" |2016 | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
|Hall of Fame (Detroit (Early)) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
|Hall of Fame (Detroit (Early)) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
|Hall of Fame (Detroit (Early)) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
|Hall of Fame (Detroit (Early)) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
|Hall of Fame (Detroit (Early)) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="7"|2018 | | rowspan="7" |2018 | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Hall of Fame (Detroit (Late)) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 118: | Line 179: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Hall of Fame (Detroit (Late)) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 124: | Line 185: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Hall of Fame (Detroit (Late)) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 130: | Line 191: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Hall of Fame (Detroit (Late)) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 136: | Line 197: | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
|Addy Anleitner<br />Kylie Benefit<br />Adysen Bishop<br />Brooke Cermak<br />[[Ciara Dalton]]<br />Brianna Fincannon<br />Olivia Fincannon<br />Ava Hall<br />[[Iralyn Ira Hicko|Iralyn Hicko]]<br />[[Mady Lamb]]<br />Lizzy Loeb<br />[[Madigan McCormick]]<br />Reese O'Brien<br />Haylee Reshkin<br />Alyssa Stepp<br />Lailah West | |Addy Anleitner<br />Kylie Benefit<br />Adysen Bishop<br />Brooke Cermak<br />[[Ciara Dalton]]<br />Brianna Fincannon<br />Olivia Fincannon<br />Ava Hall<br />[[Iralyn Ira Hicko|Iralyn Hicko]]<br />[[Mady Lamb]]<br />Lizzy Loeb<br />[[Madigan McCormick]]<br />Reese O'Brien<br />Haylee Reshkin<br />Alyssa Stepp<br />Lailah West | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Hall of Fame (Detroit (Late)) | ||
|1<sup>st </sup>in Junior Large Groups | |1<sup>st </sup>in Junior Large Groups | ||
|- | |- | ||
| Line 142: | Line 203: | ||
|Hip Hop | |Hip Hop | ||
|Addy Anleitner<br />Adysen Bishop<br />[[Carson Dalton]]<br />[[Ciara Dalton]]<br />Brianna Fincannon<br />Olivia Fincannon<br />Ava Hall<br />[[Iralyn Ira Hicko|Iralyn Hicko]]<br />Holly Koudelka<br />[[Mady Lamb]]<br />[[Madigan McCormick]]<br />Reese O'Brien<br />Pressley Peterson<br />Haylee Reshkin<br />Alyssa Stepp<br />Lailah West | |Addy Anleitner<br />Adysen Bishop<br />[[Carson Dalton]]<br />[[Ciara Dalton]]<br />Brianna Fincannon<br />Olivia Fincannon<br />Ava Hall<br />[[Iralyn Ira Hicko|Iralyn Hicko]]<br />Holly Koudelka<br />[[Mady Lamb]]<br />[[Madigan McCormick]]<br />Reese O'Brien<br />Pressley Peterson<br />Haylee Reshkin<br />Alyssa Stepp<br />Lailah West | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Hall of Fame (Detroit (Late)) | ||
|did not place | |did not place | ||
|- | |- | ||
| Line 148: | Line 209: | ||
|Open | |Open | ||
|Addy Anleitner<br />Kylie Benefit<br />Adysen Bishop<br />Nicole Boudos<br />Brinley Bowman<br />Danye' Bowman<br />Kaylee Bowman<br />Avery Cermak<br />Brooke Cermak<br />[[Carson Dalton]]<br />[[Ciara Dalton]]<br />Olive Danko<br />Brianna Fincannon<br />Olivia Fincannon<br />Robyn Greene<br />Ava Hall<br />[[Iralyn Ira Hicko|Iralyn Hicko]]<br />Jenna Kosco<br />Holly Koudelka<br />[[Mady Lamb]]<br />Lizzy Loeb<br />[[Madigan McCormick]]<br />Reese O'Brien<br />Pressley Peterson<br />Haylee Reshkin<br />Alyssa Stepp<br />Selena Tran<br />Morgan Walls<br />Lailah West | |Addy Anleitner<br />Kylie Benefit<br />Adysen Bishop<br />Nicole Boudos<br />Brinley Bowman<br />Danye' Bowman<br />Kaylee Bowman<br />Avery Cermak<br />Brooke Cermak<br />[[Carson Dalton]]<br />[[Ciara Dalton]]<br />Olive Danko<br />Brianna Fincannon<br />Olivia Fincannon<br />Robyn Greene<br />Ava Hall<br />[[Iralyn Ira Hicko|Iralyn Hicko]]<br />Jenna Kosco<br />Holly Koudelka<br />[[Mady Lamb]]<br />Lizzy Loeb<br />[[Madigan McCormick]]<br />Reese O'Brien<br />Pressley Peterson<br />Haylee Reshkin<br />Alyssa Stepp<br />Selena Tran<br />Morgan Walls<br />Lailah West | ||
|Hall of Fame (Detroit) | |Hall of Fame (Detroit (Late)) | ||
|1<sup>st </sup>in Teen Lines<br />MVP Award | |1<sup>st </sup>in Teen Lines<br />MVP Award | ||
|- | |- | ||