Kara Newman: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 12: | Line 12: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |2010 | ||
| | | rowspan="2" |Candlelight | ||
| | | rowspan="2" |unknown | ||
| | |Starpower (Lakewood) | ||
|2<sup>nd</sup> in Power 9-11 Solos | |||
|- | |||
|KAR (Ontario) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |2011 | ||
| | | rowspan="3" |Cinderella's Hope | ||
| | | rowspan="3" |unknown | ||
| | |BravO! (Los Angeles) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Starpower (Lakewood) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Starpower Nationals (Las Vegas) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |2012 | ||
| | |Wild Horses | ||
| | |unknown | ||
| | |KAR (Claremont) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |2013 | ||
| | |Body Language | ||
| | |unknown | ||
| | |Countdown (Fallbrook) | ||
| | |unknown scoring | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |My Balancing Act | ||
| | | rowspan="2" |unknown | ||
| | |Countdown (Fallbrook) | ||
| | |unknown scoring | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | |NextLevel (Orange County) | ||
| | |6<sup>th</sup> in Tween Pinnacle Solos | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |2014 | ||
| | | rowspan="2" |Lost & Found | ||
| | | rowspan="2" |unknown | ||
| | |Starpower Nationals (Las Vegas) | ||
| | |9<sup>th</sup> in Power 12-14 Solos | ||
|- | |- | ||
| | |Hall of Fame (Redondo Beach) | ||
| | |9<sup>th</sup> in Teen Solos | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |2015 | ||
| | |Total Eclipse | ||
| | |unknown | ||
| | |Countdown (Fallbrook) | ||
| | |unknown scoring | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |Dope | ||
| | | rowspan="2" |unknown | ||
| | |Countdown (Fallbrook) | ||
| | |unknown scoring | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | |Starpower Nationals (Las Vegas) | ||
| | |6<sup>th</sup> in Power 12-14 Solos | ||
|- | |- | ||
| | |2016 | ||
| | |Gone | ||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 105: | Line 91: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |Starpower (San Diego) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 111: | Line 97: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |Starpower Nationals (Las Vegas) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |Stay | ||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 129: | Line 115: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |Starpower (San Diego) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 135: | Line 121: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |Starpower Nationals (Las Vegas) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||