Lillian Grace Edwards: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 223: | Line 223: | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="10" style="text-align: center; " |2017 | ||
| style="text-align: center; " |Counting Stars/Monkey Bars | | rowspan="2" style="text-align: center; " |Counting Stars/Monkey Bars | ||
| style="text-align: center; " | | | rowspan="2" style="text-align: center; " | | ||
| style="text-align: center; " |Staci Reynolds | | rowspan="2" style="text-align: center; " |Staci Reynolds | ||
| style="text-align: center; " |Berkley Reynolds<br />Makenna Morton<br />Camden Gardiner<br />Emrie Lock<br />Addye Skinner | | rowspan="2" style="text-align: center; " |Berkley Reynolds<br />Makenna Morton<br />Camden Gardiner<br />Emrie Lock<br />Addye Skinner | ||
| style="text-align: center; " |Encore (OKC) | | style="text-align: center; " |Encore (OKC) | ||
| style="text-align: center; " |Platinum | | style="text-align: center; " |Platinum | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |KAR (OKC) | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
| style="text-align: center; " |Loren Sparks | |- | ||
| style="text-align: center; " |Makenna Morton<br />Lillie Bentley<br />Emrie Lock<br />Remi Bell<br />Ella Frey<br />Camden Gardiner<br />Addye Skinner | | rowspan="2" style="text-align: center; " |Proud Mary | ||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Jazz | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Loren Sparks | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Makenna Morton<br />Lillie Bentley<br />Emrie Lock<br />Remi Bell<br />Ella Frey<br />Camden Gardiner<br />Addye Skinner | |||
| style="text-align: center; " |Encore (OKC) | | style="text-align: center; " |Encore (OKC) | ||
| style="text-align: center; " |Platinum | | style="text-align: center; " |Platinum | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " |HER | | style="text-align: center; " |KAR (OKC) | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |Elite Top First<br />5<sup>th</sup> in Junior Small Groups | ||
| style="text-align: center; " |Jade White | |- | ||
| style="text-align: center; " |Makenna Morton<br />Lillie Bentley<br />Addye Skinner<br />Ella Frey<br />Alyson Wright<br />Camden Gardiner<br />Remi Bell | | rowspan="2" style="text-align: center; " |HER | ||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Jade White | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Makenna Morton<br />Lillie Bentley<br />Addye Skinner<br />Ella Frey<br />Alyson Wright<br />Camden Gardiner<br />Remi Bell | |||
| style="text-align: center; " |Encore (OKC) | | style="text-align: center; " |Encore (OKC) | ||
| style="text-align: center; " |Platinum<br />1<sup>st</sup> in Junior Small Groups<br />1<sup>st</sup> in Division 3 | | style="text-align: center; " |Platinum<br />1<sup>st</sup> in Junior Small Groups<br />1<sup>st</sup> in Division 3 | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " |Islands | | style="text-align: center; " |KAR (OKC) | ||
| style="text-align: center; " |Elite Top First<br />2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups | |||
|- | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Islands | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Jade White | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |[[Pruett Edwards]]<br />Remi Bell<br />Camden Gardiner<br />Tatum Eilerts<br />Jalagi Givens<br />Brooklyn Heller<br />Taylor Landis<br />Emrie Lock<br />River Mills<br />Makenna Morton<br />Lillie Bentley<br />Addye Skinner<br />Ella Frey<br />Lilly Papys<br />Allie Wint<br />Alyson Wright<br />Brylee Northcutt | |||
| style="text-align: center; " |Encore (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Ultra High Gold<br />1<sup>st</sup> in Junior Large Groups | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |KAR (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Elite Top First<br />2<sup>nd</sup> in Junior Large Groups | |||
|- | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Shake the Room | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Jazz | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Kayla Quisenberry | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |[[Pruett Edwards]]<br />Remi Bell<br />Camden Gardiner<br />Tatum Eilerts<br />Jalagi Givens<br />Taylor Landis<br />Emrie Lock<br />River Mills<br />Makenna Morton<br />Lillie Bentley<br />Addye Skinner<br />Ella Frey<br />Lilly Papys<br />Allie Wint<br />Alyson Wright | |||
| style="text-align: center; " |Encore (OKC) | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |KAR (OKC) | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| rowspan="20" style="text-align: center; " |2018 | |||
| style="text-align: center; " |Nearly Morning | |||
| style="text-align: center; " |Contemporary | | style="text-align: center; " |Contemporary | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |Kayla Quisenberry | ||
| style="text-align: center; " |[[Pruett Edwards]]<br />Remi Bell<br /> | | style="text-align: center; " |[[Pruett Edwards]]<br />Lillie Bentley<br />Hannah Lembke<br />Makenna Morton<br />River Mills<br />Emrie Lock<br />Taylor Landis<br />Remi Bell<br />Sage Clark<br />Lilly Pappas<br />Allie Wint | ||
| style="text-align: center; " |StarQuest (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Platinum Plus<br />1<sup>st</sup> in Junior Groups | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Fuego | |||
| style="text-align: center; " |Hip Hop | |||
| style="text-align: center; " |Staci Reynolds | |||
| style="text-align: center; " |[[Pruett Edwards]]<br />Lillie Bentley<br />Hannah Lembke<br />Makenna Morton<br />River Mills<br />Emrie Lock<br />Taylor Landis<br />Remi Bell<br />Sage Clark<br />Lilly Pappas<br />Allie Wint | |||
| style="text-align: center; " |StarQuest (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Platinum Plus<br />3<sup>rd</sup> in Junior Groups | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Baby I'm a Star | |||
| style="text-align: center; " |Jazz | |||
| style="text-align: center; " |[[Kayla Igo]] | |||
| style="text-align: center; " |[[Pruett Edwards]]<br />Lillie Bentley<br />Hannah Lembke<br />Makenna Morton<br />River Mills<br />Emrie Lock<br />Taylor Landis<br />Remi Bell<br />Sage Clark<br />Lilly Pappas<br />Allie Wint | |||
| style="text-align: center; " |StarQuest (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Platinum Plus<br />2<sup>nd</sup> in Junior Groups | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Angel by the Wings | |||
| style="text-align: center; " |Lyrical | |||
| style="text-align: center; " |[[Kayla Igo]] | |||
| style="text-align: center; " |Maddy Crisp<br />Lauren Richards<br />Berkley Reynolds<br />Avery Johnson<br />Natalie Mattson<br />Sarah Szukala | |||
| style="text-align: center; " |StarQuest (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Platinum Plus<br />3<sup>rd</sup> in Junior Groups | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Encore (OKC) | | style="text-align: center; " |Encore (OKC) | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |Whip It | ||
| style="text-align: center; " |Jazz | | style="text-align: center; " |Jazz | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |Loren Sparks | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |Lillie Bentley<br />Hannah Lembke<br />Makenna Morton<br />River Mills<br />Emrie Lock<br />Taylor Landis | ||
| style="text-align: center; " |StarQuest (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Platinum<br />3<sup>rd</sup> in Junior Groups | |||
|- | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Piece by Piece | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Lyrical | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Loren Sparks | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |Hannah Lembke<br />Makenna Morton<br />Remi Bell<br />Emrie Lock<br />Taylor Landis | |||
| style="text-align: center; " |StarQuest (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Platinum Plus<br />2<sup>nd</sup> in Junior Groups | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Encore (OKC) | | style="text-align: center; " |Encore (OKC) | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Creep | |||
| style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| style="text-align: center; " |[[Kayla Igo]] | |||
| style="text-align: center; " |Lillie Bentley<br />Hannah Lembke<br />Makenna Morton<br />Remi Bell<br />Emrie Lock<br />Taylor Landis | |||
| style="text-align: center; " |StarQuest (OKC) | |||
| style="text-align: center; " |Platinum Plus<br />1<sup>st</sup> in Junior Groups | |||
|} | |} | ||
[[Category:Dancers]] | [[Category:Dancers]] | ||
[[Category:Girl Dancers]] | [[Category:Girl Dancers]] | ||