Macie Blacklidge: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 37: Line 37:
|NYC All-Stars
|NYC All-Stars
|-
|-
|2015
| rowspan="4" |2015
|Someone Like You
| rowspan="2" |Locomotion
| rowspan="2" |Jazz
| rowspan="2" |
|Showstopper (Indianapolis)
|
|
|-
|StarQuest (Indianapolis)
|
|
|-
| rowspan="2" |Someone Like You
| rowspan="2" |Lyrical
| rowspan="2" |
|Showstopper (Indianapolis)
|Showstopper (Indianapolis)
|9<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Double Platinum
|9<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Double Platinum
|-
|-
| rowspan="3" |2016
|StarQuest (Indianapolis)
| rowspan="2" |Heaven
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
| rowspan="2" |Lyrical
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="6" |2016
| rowspan="3" |Heaven
| rowspan="3" |Lyrical
| rowspan="3" |
|Hall of Fame (Schaumburg)
|Hall of Fame (Schaumburg)
|
|
Line 54: Line 66:
|2<sup>nd</sup> in Elite Starz 12-14 Solos<br />Elite Starz Teen DOY Finalist
|2<sup>nd</sup> in Elite Starz 12-14 Solos<br />Elite Starz Teen DOY Finalist
|-
|-
|Embers
|StarQuest (Indianapolis)
|Open
|
|
|-
| rowspan="3" |Embers
| rowspan="3" |Open
| rowspan="3" |
|Hall of Fame (Schaumburg)
|Hall of Fame (Schaumburg)
|6<sup>th</sup> in Teen Solos
|6<sup>th</sup> in Teen Solos
|-
|Rainbow (Indianapolis)
|
|-
|StarQuest (Indianapolis)
|1<sup>st</sup> in Teen Solos
|-
|-
| rowspan="4" |2017
| rowspan="4" |2017
Line 79: Line 100:
|7<sup>th</sup> in Teen Solos
|7<sup>th</sup> in Teen Solos
|-
|-
| rowspan="2" |2018
| rowspan="4" |2018
|Rainfall
| rowspan="2" |Rainfall
|Open
| rowspan="2" |Open
|
| rowspan="2" |
|Hall of Fame (Schaumburg)
|Hall of Fame (Schaumburg)
|1<sup>st</sup> in Teen Solos<br />MVP Award
|1<sup>st</sup> in Teen Solos<br />MVP Award
|-
|-
|Sweet Architect
|StarQuest (Indianapolis II)
|Lyrical
|1<sup>st</sup> in Teen Solos
|
|-
| rowspan="2" |Sweet Architect
| rowspan="2" |Lyrical
| rowspan="2" |
|Hall of Fame (Schaumburg)
|Hall of Fame (Schaumburg)
|
|
|-
|StarQuest (Indianapolis II)
|Elite 8 Teen Miss StarQuest
|-
|-
| rowspan="4" |2019
| rowspan="4" |2019
Line 138: Line 165:
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
!Choreographer
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="2" |2015
| rowspan="4" |2015
|Fly
| rowspan="2" |Fly
|
| rowspan="2" |Lyrical
|Maya Palmer
| rowspan="2" |Karla Curatolo
| rowspan="2" |Maya Palmer
[[Kylie Mendoza]]
[[Kylie Mendoza]]
|Showstopper (Indianapolis)
|Showstopper (Indianapolis)
|1<sup>st</sup> in Junior Duets/Trios<br />Crystal Award
|1<sup>st</sup> in Junior Duets/Trios<br />Crystal Award
|-
|-
|Single Ladies
|StarQuest (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Junior Duets/Trios<br />Petite/Junior Fusion Award
|[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
|-
| rowspan="2" |Single Ladies
| rowspan="2" |Jazz
| rowspan="2" |Karla Curatolo
| rowspan="2" |[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
|Showstopper (Indianapolis)
|Showstopper (Indianapolis)
|2<sup>nd</sup> in Junior Duets/Trios<br />Crystal Award
|2<sup>nd</sup> in Junior Duets/Trios<br />Crystal Award
|-
|-
|2016
|StarQuest (Indianapolis)
|Wherever You Will Go
|2<sup>nd</sup> in Junior Duets/Trios
|Lyrical
|-
|[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
| rowspan="2" |2016
| rowspan="2" |Wherever You Will Go
| rowspan="2" |Lyrical
| rowspan="2" |Karla Curatolo
| rowspan="2" |[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
|Hall of Fame (Schaumburg)
|Hall of Fame (Schaumburg)
|2<sup>nd</sup> in Junior Duets/Trios
|-
|StarQuest (Indianapolis)
|2<sup>nd</sup> in Junior Duets/Trios
|2<sup>nd</sup> in Junior Duets/Trios
|-
|-
Line 166: Line 206:
| rowspan="2" |This War is Over
| rowspan="2" |This War is Over
| rowspan="2" |Contemporary
| rowspan="2" |Contemporary
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |[[Ava Geske]]<br />Haley Hedgecock
| rowspan="2" |[[Ava Geske]]<br />Haley Hedgecock
|Hall of Fame (St. Louis)
|Hall of Fame (St. Louis)
Line 173: Line 214:
|2<sup>nd</sup> in Teen Duets/Trios
|2<sup>nd</sup> in Teen Duets/Trios
|-
|-
|2018
| rowspan="2" |2018
|Vienna
| rowspan="2" |Vienna
|Lyrical
| rowspan="2" |Lyrical
|[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
| rowspan="2" |Karla Curatolo
| rowspan="2" |[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
|Hall of Fame (Schaumburg)
|Hall of Fame (Schaumburg)
|2<sup>nd</sup> in Teen Duets/Trios
|2<sup>nd</sup> in Teen Duets/Trios
|-
|StarQuest (Indianapolis II)
|1<sup>st</sup> in Teen Duets/Trios
|-
|-
| rowspan="2" |2019
| rowspan="2" |2019
| rowspan="2" |Falling
| rowspan="2" |Falling
| rowspan="2" |Lyrical
| rowspan="2" |Lyrical
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
| rowspan="2" |[[Adare Haas]]<br />Avery Puno
|Hall of Fame (Columbus)
|Hall of Fame (Columbus)