Madelyn Hofer: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 64: | Line 64: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="10" |2017 | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Catch Me | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Jazz | ||
|Hall of Fame (Kansas City) | |Hall of Fame (Kansas City) | ||
| | | | ||
| Line 73: | Line 73: | ||
|4<sup>th</sup> in Junior Solos | |4<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |Jump (Kansas City) | ||
| rowspan=" | |4<sup>th</sup> in Junior Solos<br />Hip-Hop Class | ||
|- | |||
|Stage One | |||
|Hip-Hop Class | |||
|- | |||
|NexStar | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="5" |Small World | |||
| rowspan="5" |Lyrical | |||
|Hall of Fame (Kansas City) | |Hall of Fame (Kansas City) | ||
|4<sup>th</sup> in Junior Solos | |4<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
| Line 81: | Line 90: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |Jump (Kansas City) | ||
|Coming Home | |Hip-Hop Class | ||
|Lyrical | |- | ||
|Stage One | |||
| | |||
|- | |||
|NexStar | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="10" |2018 | |||
| rowspan="5" |Coming Home | |||
| rowspan="5" |Lyrical | |||
|Hall of Fame (Kansas City) | |Hall of Fame (Kansas City) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Little Lies | |Starpower | ||
|Jazz | | | ||
|- | |||
|NexStar | |||
| | |||
|- | |||
|Jump (Kansas City) | |||
|Runner-Up Junior<br />Female JUMP VIP | |||
|- | |||
|Radix (Kansas City) | |||
|6<sup>th</sup> in Junior Solos<br />Runner-Up Junior<br />Female Core Performer | |||
|- | |||
| rowspan="5" |Little Lies | |||
| rowspan="5" |Jazz | |||
|Hall of Fame (Kansas City) | |Hall of Fame (Kansas City) | ||
|6<sup>th</sup> in Teen Solos | |6<sup>th</sup> in Teen Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |Starpower | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |- | ||
|NexStar | |||
| | |||
|- | |||
|Jump (Kansas City) | |||
|Runner-Up Junior<br />Female JUMP VIP | |||
|- | |||
|Radix (Kansas City) | |||
|Runner-Up Junior<br />Female Core Performer | |||
|- | |||
| rowspan="6" |2019 | |||
| rowspan="3" |Nervous | |||
| rowspan="3" |Lyrical | |||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
| | | | ||
| Line 101: | Line 143: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |Jump (Kansas City) | ||
| rowspan=" | |Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP | ||
|- | |||
| rowspan="3" |Talk to Me | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
|10<sup>th</sup> in Teen Solos | |10<sup>th</sup> in Teen Solos | ||
| Line 108: | Line 153: | ||
|Hall of Fame (Orlando) | |Hall of Fame (Orlando) | ||
|7<sup>th</sup> in Teen Solos | |7<sup>th</sup> in Teen Solos | ||
|- | |||
|Jump (Kansas City) | |||
|Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP | |||
|- | |||
| rowspan="6" |2020 | |||
| rowspan="3" |Amen | |||
| rowspan="3" |Lyrical | |||
|Revolution (Kansas City) | |||
| | |||
|- | |||
|TOP (Kansas City) | |||
| | |||
|- | |||
|Jump (Kansas City) | |||
|Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Find Me | |||
| rowspan="3" |Contemporary | |||
|Revolution (Kansas City) | |||
| | |||
|- | |||
|TOP (Kansas City) | |||
| | |||
|- | |||
|Jump (Kansas City) | |||
|Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP | |||
|- | |- | ||
| rowspan="3" |2022 | | rowspan="3" |2022 | ||