Kamri Peterson: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
Line 30: Line 30:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="11" |2016
| rowspan="11" |2016-7
| rowspan="11" |Found
| rowspan="11" |Found
| rowspan="11" |Contemporary
| rowspan="11" |Contemporary
| rowspan="11" |Chelsea Casper
| rowspan="11" |Chelsea Casper
|NUVO (Billings)
|24/7 (Bellevue)
|5<sup>th</sup> in Mini Solos
|2<sup>nd</sup> in Mini Solos
|-
|-
|24/7 (Provo)
|24/7 (Provo)
Line 43: Line 43:
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos
|-
|-
|Velocity (Provo)
|Radix (Tacoma)
|2<sup>nd</sup> in Mini Solos
|-
|Releve (Provo)
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|-
|-
|Releve (Provo)
|Velocity (Provo)
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|-
|-
Line 52: Line 55:
|4<sup>th</sup> in Mini Solos
|4<sup>th</sup> in Mini Solos
|-
|-
|24/7 (Bellevue)
|NUVO (Billings)
|2<sup>nd</sup> in Mini Solos
|5<sup>th</sup> in Mini Solos
|-
|-
|NUVO (Westminster)
|NUVO (Westminster)
Line 64: Line 67:
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|-
|-
|Radix (Tacoma)
| rowspan="7" |2017-8
|2<sup>nd</sup> in Mini Solos
|-
| rowspan="8" |2017
| rowspan="7" |Rain
| rowspan="7" |Rain
| rowspan="7" |Contemporary
| rowspan="7" |Contemporary
Line 75: Line 75:
|-
|-
|24/7 (Provo)
|24/7 (Provo)
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos<br />Runner-Up Mini<br />Female Non-Stop Dancer
|-
|Radix (Provo)
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|-
|Radix (Phoenix)
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos
|-
|-
|JUMP (Chicago)
|JUMP (Chicago)
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos<br />Mini Female JUMP VIP
|-
|Radix (Provo)
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|-
|-
|JUMP (Provo)
|JUMP (Provo)
|4<sup>th</sup> in Mini Solos
|4<sup>th</sup> in Mini Solos
|-
|Radix (Phoenix)
|3<sup>rd</sup> in Mini Solos
|-
|-
|NUVO (Salt Lake City)
|NUVO (Salt Lake City)
|5<sup>th</sup> in Mini Solos
|5<sup>th</sup> in Mini Solos
|-
|-
|2017
|Texture of Time
|Texture of Time
|Jazz
|Jazz
Line 136: Line 137:
|6<sup>th</sup> in Mini Solos
|6<sup>th</sup> in Mini Solos
|-
|-
| rowspan="2" |2020
| rowspan="3" |2020-1
| rowspan="2" |Broken Mirror
| rowspan="3" |Broken Mirror
| rowspan="2" |Contemporary
| rowspan="3" |Contemporary
| rowspan="2" |Jessie James
| rowspan="3" |Jessie James
|24/7 (Provo)
|24/7 (Provo)
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|-
|Jump (Provo)
|
|-
|-
|The Dance Awards
|The Dance Awards