Kate Jarboe: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{{Infobox dancer | {{Infobox dancer | ||
|name = Kate Jarboe | |name = Kate Jarboe | ||
|image = File:Kate Jarboe | |image = File:Kate Jarboe 2022.jpg | ||
|gender = Female | |gender = Female | ||
|age = 11 | |age = 11 | ||
| Line 94: | Line 94: | ||
| rowspan="4" |Nessum Dorma | | rowspan="4" |Nessum Dorma | ||
| rowspan="4" |Lyrical | | rowspan="4" |Lyrical | ||
| rowspan="4" | | | rowspan="4" |Karla Curatolo | ||
|Radix (Chicago) | |Radix (Chicago) | ||
|5<sup>th</sup> in Mini Solos | |5<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
| Line 105: | Line 105: | ||
|- | |- | ||
|ASH (Indianapolis) | |ASH (Indianapolis) | ||
| | |||
|- | |||
| rowspan="8" |2021 | |||
| rowspan="4" |Hit the Road Jack | |||
| rowspan="4" |Jazz | |||
| rowspan="4" |Karla Curatolo | |||
|Imagine (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Impossible Dream | |||
| rowspan="3" |Lyrical | |||
| rowspan="3" |Karla Curatolo | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Variation From<br />Graduation Ball | |||
|Ballet | |||
| | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |2022 | |||
| rowspan="3" |Le Jazz Hot | |||
| rowspan="3" |Open | |||
| rowspan="3" | | |||
|NYCDA (Nashville) | |||
| | |||
|- | |||
|Jump (Chicago) | |||
| | |||
|- | |||
|NUVO (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Line 132: | Line 179: | ||
|Adrenaline (Indianapolis) | |Adrenaline (Indianapolis) | ||
|2<sup>nd</sup> in Mini Duet/Trios | |2<sup>nd</sup> in Mini Duet/Trios | ||
|- | |||
| rowspan="4" |2021 | |||
| rowspan="4" |Believe | |||
| rowspan="4" |Lyrical | |||
| rowspan="4" |Karla Curatolo | |||
| rowspan="4" |[[Jenna Jarboe]] | |||
|Imagine (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | |||
|} | |} | ||
| Line 161: | Line 225: | ||
|Starpower Battle of the Stars | |Starpower Battle of the Stars | ||
|2<sup>nd</sup> in Petite Duet/Trios | |2<sup>nd</sup> in Petite Duet/Trios | ||
|- | |||
| rowspan="3" |2021 | |||
| rowspan="3" |All That Jazz | |||
| rowspan="3" | | |||
| rowspan="3" | | |||
| rowspan="3" | | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | |||
|} | |} | ||