Kate Jarboe: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 65: Line 65:
|-
|-
|NextStar (Indianapolis)
|NextStar (Indianapolis)
|2<sup>nd</sup> in Advanced Petite Solos<br />Petite Miss NextStar
|2<sup>nd</sup> in Advanced 8 & Under Solos<br />Petite Miss NextStar
|-
|-
|Jump (Detroit)
|Jump (Detroit)
Line 112: Line 112:
| rowspan="4" |Karla Curatolo
| rowspan="4" |Karla Curatolo
|Imagine (Indianapolis)
|Imagine (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Solos<br />Junior Miss Imagine<br />Technique Award<br />Power Pak Invites<br />WDP Scholarship
|-
|-
|NexStar (Indianapolis)
|NexStar (Indianapolis)
|
|Diamond 1<sup>st</sup> Place
|-
|-
|Revolution (Indianapolis)
|Revolution (Indianapolis)
|
|Revolutionary 1<sup>st</sup> Place
|-
|-
|Starpower (Indianapolis)
|Starpower (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Solos<br />Junior Miss Starpower
|-
|-
| rowspan="3" |Impossible Dream
| rowspan="3" |Impossible Dream
Line 127: Line 127:
| rowspan="3" |Karla Curatolo
| rowspan="3" |Karla Curatolo
|NexStar (Indianapolis)
|NexStar (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Solos<br />Junior Miss NexStar<br />Joffrey Invite<br />Diamond 1<sup>st</sup> Place
|-
|-
|Revolution (Indianapolis)
|Revolution (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Solos<br />Junior Miss Dance America<br />Revolutionary 1<sup>st</sup> Place
|-
|-
|Starpower (Indianapolis)
|Starpower (Indianapolis)
Line 139: Line 139:
|
|
|Revolution (Indianapolis)
|Revolution (Indianapolis)
|
|Platinum
|-
|-
| rowspan="3" |2022
| rowspan="3" |2022
Line 180: Line 180:
|2<sup>nd</sup> in Mini Duet/Trios
|2<sup>nd</sup> in Mini Duet/Trios
|-
|-
| rowspan="4" |2021
| rowspan="5" |2021
| rowspan="4" |Believe
| rowspan="5" |Believe
| rowspan="4" |Lyrical
| rowspan="5" |Lyrical
| rowspan="4" |Karla Curatolo
| rowspan="5" |Karla Curatolo
| rowspan="4" |[[Jenna Jarboe]]
| rowspan="5" |[[Jenna Jarboe]]
|Imagine (Indianapolis)
|Imagine (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
Technique Award
|-
|-
|NexStar (Indianapolis)
|NexStar (Indianapolis)
|
|2<sup>nd</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
|-
|-
|Revolution (Indianapolis)
|Revolution (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
Revolutionary 1<sup>st</sup> Place
|-
|-
|Starpower (Indianapolis)
|Starpower (Indianapolis)
|
|2<sup>nd</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
|-
|Starpower Nationals (Orlando)
|2<sup>nd</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
|}
|}


Line 226: Line 231:
|2<sup>nd</sup> in Petite Duet/Trios
|2<sup>nd</sup> in Petite Duet/Trios
|-
|-
| rowspan="3" |2021
| rowspan="4" |2021
| rowspan="3" |All That Jazz
| rowspan="4" |All That Jazz
| rowspan="3" |
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="3" |
| rowspan="4" |Lisa Curatolo
| rowspan="3" |
| rowspan="4" |Aly Melliere<br />Camryn O'Maley
|NexStar (Indianapolis)
|NexStar (Indianapolis)
|
|Diamond
|-
|-
|Revolution (Indianapolis)
|Revolution (Indianapolis)
|
|2<sup>nd</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
Revolutionary 1<sup>st</sup> Place
|-
|-
|Starpower (Indianapolis)
|Starpower (Indianapolis)
|
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
|-
|Starpower Nationals (Orlando)
|1<sup>st</sup> in Advanced 9-11 Duet/Trios
|}
|}