Londyn Lemieux: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 53: Line 53:
|Runner-Up Mini<br />Female JUMP VIP
|Runner-Up Mini<br />Female JUMP VIP
|-
|-
| rowspan="14" |2019
| rowspan="16" |2019
| rowspan="7" |Work
| rowspan="8" |Work
| rowspan="7" |Jazz
| rowspan="8" |Jazz
| rowspan="7" |
| rowspan="8" |
|Hall of Fame (Macomb)
|Hall of Fame (Macomb)
|did not place
|did not place
Line 68: Line 68:
|Act 1 Talent (Toledo)
|Act 1 Talent (Toledo)
|1<sup>st</sup> in Jazz Solos<br />2<sup>nd</sup> in Junior Solos<br />Werk it Girl<br />Platinum
|1<sup>st</sup> in Jazz Solos<br />2<sup>nd</sup> in Junior Solos<br />Werk it Girl<br />Platinum
|-
|VIP Dance (Detroit)
|
|-
|-
|24/7 (Detroit)
|24/7 (Detroit)
Line 78: Line 81:
|Mini Female JUMP VIP
|Mini Female JUMP VIP
|-
|-
| rowspan="7" |Everybody Wants<br />to Rule the World
| rowspan="8" |Everybody Wants<br />to Rule the World
| rowspan="7" |Contemporary
| rowspan="8" |Contemporary
| rowspan="7" |Jill Cassidy
| rowspan="8" |Jill Cassidy
|Hall of Fame (Macomb)
|Hall of Fame (Macomb)
|N/A
|N/A
Line 92: Line 95:
|Act 1 Talent (Toledo)
|Act 1 Talent (Toledo)
|Platinum
|Platinum
|-
|VIP Dance (Detroit)
|
|-
|-
|24/7 (Detroit)
|24/7 (Detroit)
Line 102: Line 108:
|9<sup>th</sup> in Mini Solos<br />Mini Female JUMP VIP
|9<sup>th</sup> in Mini Solos<br />Mini Female JUMP VIP
|-
|-
| rowspan="6" |2020
| rowspan="8" |2020
| rowspan="6" |Ghost in the Wind
| rowspan="8" |Ghost in the Wind
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="8" |Contemporary
| rowspan="6" |[[Chelsea Sebes]]
| rowspan="8" |[[Chelsea Sebes]]
|KAR Virtual (Columbus)
|KAR Virtual (Columbus)
|1<sup>st</sup> in Elite 9-11 Solos<br />Elite Top First<br />LADM Scholarship
|1<sup>st</sup> in Elite 9-11 Solos<br />Elite Top First<br />LADM Scholarship
|-
|ID Dance
|
|-
|-
|24/7 (Pittsburgh)
|24/7 (Pittsburgh)
Line 124: Line 133:
|7<sup>th</sup> in Mini Solos<br />Runner-Up Mini<br />BreakOut Artist
|7<sup>th</sup> in Mini Solos<br />Runner-Up Mini<br />BreakOut Artist
|-
|-
| rowspan="7" |2021
|NUVO (Indianapolis)
| rowspan="5" |Tar
|5<sup>th</sup> in Mini Solos<br />StandOut in Ballroom
| rowspan="5" |
|-
| rowspan="5" |
| rowspan="13" |2021
| rowspan="11" |Tar
| rowspan="11" |Contemporary
| rowspan="11" |Jay Jay Dixonbey
|Headliners
|1<sup>st</sup> in Junior Solos<br />Elite Gold
|-
|24/7 (Birmingham)
|
|
|-
|24/7 (Pittsburgh)
|
|
|-
|-
|Jump (Pittsburgh)
|
|
|-
|Jump (St. Louis)
|
|
|-
|-
|Jump (Overland Park)
|
|
|-
|NUVO (Atlanta)
|
|
|-
|-
|NUVO (Tulsa)
|
|
|-
|NUVO (Detroit)
|
|
|-
|-
|NUVO (Pittsburgh)
|
|
|-
|NUVO (Indianapolis)
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |Human Touch
| rowspan="2" |Human Touch
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |[[Chelsea Sebes]]
|
|24/7 (Pittsburgh)
|
|1<sup>st</sup> in Junior Solos<br />Stop the Clock
|-
|-
|
|Jump (Pittsburgh)
|
|
|}
|}