Kendall Vertes: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
Line 851: Line 851:
|did not place
|did not place
|-
|-
|2016
| rowspan="4" |2016
|Abby's Angels
|Abby's Angels
|Jazz
|Jazz
Line 859: Line 859:
|2<sup>nd</sup> in Teen Advanced Duet/Trios<br />3<sup>rd</sup> in Overall Duet/Trios
|2<sup>nd</sup> in Teen Advanced Duet/Trios<br />3<sup>rd</sup> in Overall Duet/Trios
|-
|-
|2017
|Blackbirds
|Blackbirds
|Contemporary
|Contemporary
Line 867: Line 866:
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios<br />1<sup>st</sup> in Overall Duet/Trios
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios<br />1<sup>st</sup> in Overall Duet/Trios
|-
|-
|
|Ghost Town
|Golden Girls
|Contemporary
|unknwon
|[[JoJo Siwa]]<br />[[Maddie Ziegler]]
|Xpression (Anaheim)
|1<sup>st</sup> in Teen Groups
|-
|
|Abby's Angels
|Jazz
|unknown
|[[Kalani Hilliker]]<br />[[JoJo Siwa]]
|Fierce NDC (Fresno)
|2<sup>nd</sup> in Teen Advanced Duet/Trios<br />3<sup>rd</sup> Overall
|-
|
|Blackbirds
|Contemporary
|Contemporary
|unknown
|unknown
Line 891: Line 873:
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios<br />1<sup>st</sup> Overall
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios<br />1<sup>st</sup> Overall
|-
|-
|
|Golden Girls
|Ghost Town
|Contemporary
|Contemporary
|unknown
|unknwon
|[[Kalani Hilliker]]<br />[[Brynn Rumfallo]]
|[[JoJo Siwa]]<br />[[Maddie Ziegler]]
|Fierce NDC (Augora Hills)
|Xpression (Anaheim)
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios<br />1<sup>st</sup> Overall
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios
|}
|}