Coco Backshall: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 556: | Line 556: | ||
|6<sup>th</sup> in Senior Large Groups | |6<sup>th</sup> in Senior Large Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="18" |2018 | ||
|All Coming Back To Me | | rowspan="2" |All Coming Back To Me | ||
|Lyrical | | rowspan="2" |Lyrical | ||
|Amanda Scherer<br>Audrey Alavi<br>Brianne Lindenau<br>Hannah Samson<br>Isabelle Tuma<br> Kylie Cheng<br>Madison Wagner<br>Melody Jiang | | rowspan="2" |Amanda Scherer<br>Audrey Alavi<br>Brianne Lindenau<br>Hannah Samson<br>Isabelle Tuma<br> Kylie Cheng<br>Madison Wagner<br>Melody Jiang | ||
|Showstopper (San Mateo) | |||
|1<sup>st</sup> in Teen Small Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="2" |Live Like Legends | ||
|Live Like Legends | | rowspan="2" |Lyrical | ||
|Lyrical | | rowspan="2" |Alexa Castrence<br>Alyssa Sorrell<br>Brenna Babcock<br>Conrad Rocha<br>Jordan Pitts<br>Kyleigh Jai Colchico<br>Melody Jiang<br>Vanessa Reyes | ||
|Alexa Castrence<br>Alyssa Sorrell<br>Brenna Babcock<br>Conrad Rocha<br>Jordan Pitts<br>Kyleigh Jai Colchico<br>Melody Jiang<br>Vanessa Reyes | |Showstopper (San Mateo) | ||
|7<sup>th</sup> in Senior Small Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="2" |Nothing Compares | ||
|Nothing Compares | | rowspan="2" |Lyrical | ||
|Lyrical | | rowspan="2" |Adia Williams<br>Alexis Cooper<br>Audrey Alavi<br>Brenna Babcock<br>Donovan Collinson<br>Emily Comerford<br>Kori Conlon<br>Melody Jiang | ||
|Adia Williams<br>Alexis Cooper<br>Audrey Alavi<br>Brenna Babcock<br>Donovan Collinson<br>Emily Comerford<br>Kori Conlon<br>Melody Jiang | |Showstopper (San Mateo) | ||
|7<sup>th</sup> in Senior Small Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="2" |Missing You | ||
|Missing You | | rowspan="2" |Lyrical | ||
|Lyrical | | rowspan="2" |Alexa Castrence<br>Alyssa Sorrell<br>Brenna Babcock<br>Conrad Rocha<br>Dianca Tanod<br>Juliana Underwood<br>Kyleigh Jai Colchico<br>Vanessa Reyes | ||
|Alexa Castrence<br>Alyssa Sorrell<br>Brenna Babcock<br>Conrad Rocha<br>Dianca Tanod<br>Juliana Underwood<br>Kyleigh Jai Colchico<br>Vanessa Reyes | |Showstopper (San Mateo) | ||
|1<sup>st</sup> in Senior Small Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="2" |Independent | ||
|Independent | | rowspan="2" |Hip Hop | ||
|Hip Hop | | rowspan="2" |Adia Williams<br>Bronwyn Gordon<br>Hannah Samson<br>Kiana Ipaktchi<br>Kylie Flores<br>Melanie Nguyen,<br>Rachel Davis | ||
|Adia Williams<br>Bronwyn Gordon<br>Hannah Samson<br>Kiana Ipaktchi<br>Kylie Flores<br>Melanie Nguyen,<br>Rachel Davis | |Showstopper (San Mateo) | ||
|8<sup>th</sup> in Teen Small Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="2" |The Chain | ||
|The Chain | | rowspan="2" |Jazz | ||
|Jazz | | rowspan="2" |Alexa Castrence<br>Alyssa Sorrell<br>Brenna Babcock<br>Conrad Rocha<br>Dianca Tanod<br>Jordan Pitts<br>Kyleigh Jai Colchico<br>Melody Jiang | ||
|Alexa Castrence<br>Alyssa Sorrell<br>Brenna Babcock<br>Conrad Rocha<br>Dianca Tanod<br>Jordan Pitts<br>Kyleigh Jai Colchico<br>Melody Jiang | |Showstopper (San Mateo) | ||
|5<sup>th</sup> in Senior Small Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="2" |Somewhere | ||
|Somewhere | | rowspan="2" |Lyrical | ||
|Lyrical | | rowspan="2" |Alexis Cooper<br>Allison Lee<br>Alyssa Sorrell<br>Amanda Scherer<br>Audrey Alavi<br>Brenna Babcock<br>Brianne Lindenau<br>Hannah Samson<br>Isabelle Tuma<br>Jordan Pitts<br>Kylie Cheng<br>Madison Wagner<br>Melody Jiang | ||
|Alexis Cooper<br>Allison Lee<br>Alyssa Sorrell<br>Amanda Scherer<br>Audrey Alavi<br>Brenna Babcock<br>Brianne Lindenau<br>Hannah Samson<br>Isabelle Tuma<br>Jordan | |Showstopper (San Mateo) | ||
Pitts<br>Kylie Cheng<br>Madison Wagner<br>Melody Jiang | |2<sup>nd</sup> in Teen Large Groups | ||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| | | rowspan="2" |Dust Bowl | ||
|Dust Bowl | | rowspan="2" |Jazz | ||
|Jazz | | rowspan="2" |Adia Williams<br>Annabella Jones<br>Audrey Alavi<br>Brenna Babcock<br>Emily Comerford<br>Inez Denoncourt<br>Isabelle Tuma<br>Jacqueline Goddard<br>Kori Conlon<br>Madison Derita<br>Melody Jiang<br>Rachel Davis<br>Saniya Manocha<br>Thannie Graff<br>Vanessa Reyes | ||
|Adia Williams<br>Annabella Jones<br>Audrey Alavi<br>Brenna Babcock<br>Emily Comerford<br>Inez Denoncourt<br>Isabelle Tuma<br>Jacqueline Goddard<br>Kori Conlon<br>Madison Derita<br>Melody Jiang<br>Rachel Davis<br>Saniya Manocha<br>Thannie Graff<br>Vanessa Reyes | |Showstopper (San Mateo) | ||
|3<sup>rd</sup> in Senior Large Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|- style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2" |The Ring | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |Adia Williams<br>Alexa Castrence<br>Alyssa Sorrell<br>Annabella Jones<br>Audrey Alavi<br>Brenna Babcock<br>Conrad Rocha<br>Dexter Rodriguez-Ellsworth<br>Dianca Tanod<br>Donovan Collinson<br>Emily Comerford<br>Inez Denoncourt<br>Isabella Aguilar<br>Isabelle Tuma<br>Jacqueline Goddard<br>Jordan Pitts<br>Julia Deguzman<br>Juliana Underwood<br>Kaelin Olson<br>Kenna Pedro<br>Kori Conlon<br>Kyleigh Jai Colchico<br>Madison Derita<br>Rachel Davis<br>Saniya Manocha<br>Thannie Graff<br>Vanessa Reyes | |||
|Showstopper (San Mateo) | |||
|1<sup>st</sup> in Senior Super Groups | |||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
|Showbiz (San Jose) | |Showbiz (San Jose) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||