Milani Kinkade: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 10: | Line 10: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |2013 | ||
|Et Folkesagn: 1 Akt | |||
|Ballet | |||
| | |||
|Extreme Dance | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Et Folkesagn: 1 Akt | |Et Folkesagn: 1 Akt | ||
|Ballet | |Ballet | ||
Revision as of 18:02, 4 August 2020
Dances
Solos
| Year | Dance Name | Dance Style | Choreographer | Competition | Place Awards |
|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | Et Folkesagn: 1 Akt | Ballet | Extreme Dance | ||
| Et Folkesagn: 1 Akt | Ballet | Extreme Dance | |||
| Warrior | Jazz | Rochelle Jones | Extreme Dance | ||
| 2015 | Tetsujin | Contemporary | Rochelle Jones | Showcase | |
| Not About Angels | Lyrical | Ellie Ashe | Showcase | ||
| unknown | Student Chorey | self-choreographed | Showcase | ||
| 2016 | |||||
Duets
| Year | Dance Name | Dance Style | Other Dancer | Competition | Place Awards |
|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | Fireball | Jazz | Sienna Osborne | Hollywood Bound | |
| Wildest Dreams | Lyrical | Sienna Osborne | |||
| Black Cat | Jazz | Sienna Osborne | Get the Beat |