Avery J. Hall: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 30: Line 30:
|
|
|Starsystems (Myrtle Beach)
|Starsystems (Myrtle Beach)
|1<sup>st</sup> in Mini Solos
|1<sup>st</sup> in Tiny Shining Stars Solos
|-
|-
| rowspan="5" |2020
| rowspan="5" |2020
Line 74: Line 74:
|
|
|-
|-
|2019
| rowspan="2" |2019
|Hey Mickey
| rowspan="2" |Hey Mickey
|Jazz
| rowspan="2" |Jazz
|
| rowspan="2" |
|[[Emma Kate Caires]]<br />Brynleigh Diedrich
| rowspan="2" |[[Emma Kate Caires]]<br />Brynleigh Diedrich
|Starsystems (Myrtle Beach)
|1<sup>st</sup> in Tiny Shining Stars Duets/Trios
|-
|Starsystems Nationals (Myrtle Beach)
|Starsystems Nationals (Myrtle Beach)
|1st Overall
|1<sup>st</sup> in Tiny Shining Stars Duets/Trios
|}
|}


Line 94: Line 97:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
|2018
| rowspan="2" |2018
|Dive In
|Dive In
|Jazz
|Jazz
Line 102: Line 105:
|
|
|-
|-
|2018
|Heaven Hop
|Heaven Hop
|Musical Theatre
|Musical Theatre
Line 110: Line 112:
|
|
|-
|-
|2019
| rowspan="5" |2019
|Lost In Space
|Lost In Space
|Open
|Open
Line 118: Line 120:
|
|
|-
|-
|2019
|Girlfriend
|Girlfriend
|Jazz
|Jazz
Line 126: Line 127:
|1st Overall
|1st Overall
|-
|-
|2019
|Let's Party
|Let's Party
|Hip-Hop
|Hip-Hop
Line 134: Line 134:
|2nd Overall
|2nd Overall
|-
|-
|2019
|Spell Block
|Spell Block
|
|
Line 142: Line 141:
|
|
|-
|-
|2019
|Conga
|Conga
|Jazz
|Jazz
Line 150: Line 148:
|
|
|-
|-
|2020
| rowspan="4" |2020
|Girls Just Wanna Have Fun
|Girls Just Wanna Have Fun
|Jazz
|Jazz
|Meg Deck
|Meg Deck
|[[Avery Hall]]<br />Isabel House<br />[[Emma Kate Caires]]<br />Kensington Wright<br />Audrey Russell<br />Kaylyn Vickrey<br />[[Ansley Hawkins]]<br />Carter Sanders<br />Jaycee Prescott<br />Aubrey Farhangi<br />Brynleigh Diedrich<br />Maddison Augustin
|[[Avery Hall]]<br />Isabel House<br />[[Emma Kate Caires]]<br />Kensington Wright<br />Audrey Russell<br />Kaylyn Vickrey<br />[[Ansley Hawkins]]<br />Carter Sanders<br />Jaycee Prescott<br />Aubrey Farhangi<br />Brynleigh Diedrich<br />Maddison Augustin
|Beyond The Stars (Gatlinburg)
|Beyond the Stars (Gatlinburg)
|1st Overall
|1st Overall
|-
|-
|2020
|UGLY
|UGLY
|Jazz
|Jazz
|
|
|Kaylyn Vickrey<br />Taylor Noffsinger<br />Isabel House<br />[[Ansley Hawkins]]<br />[[Avery Hall]]<br />Zoey Blaylock<br />Ava Anderson
|Kaylyn Vickrey<br />Taylor Noffsinger<br />Isabel House<br />[[Ansley Hawkins]]<br />[[Avery Hall]]<br />Zoey Blaylock<br />Ava Anderson
|Beyond The Stars (Gatlinburg)
|Beyond the Stars (Gatlinburg)
|1st Overall
|1st Overall
|-
|-
|2020
|Rock Of Rhymes
|Rock Of Rhymes
|Hip-Hop
|Hip-Hop
|
|
|Isabel House<br />Taylor Noffsinger<br />Charla Davis<br />[[Ansley Hawkins]]<br />Zoey Blaylock<br />Ava Anderson<br />[[Avery Hall]]
|Isabel House<br />Taylor Noffsinger<br />Charla Davis<br />[[Ansley Hawkins]]<br />Zoey Blaylock<br />Ava Anderson<br />[[Avery Hall]]
|Beyond The Stars (Gatlinburg)
|Beyond the Stars (Gatlinburg)
|2nd Overall
|2nd Overall
|-
|-
|2020
|Another Pep Talk
|Another Pep Talk
|Open
|Open
|
|
|Callen Tharp<br />Isabel House<br />[[Avery Hall]]<br />Charla Davis<br />[[Ansley Hawkins]]<br />Zoey Blaylock<br />Ava Anderson
|Callen Tharp<br />Isabel House<br />[[Avery Hall]]<br />Charla Davis<br />[[Ansley Hawkins]]<br />Zoey Blaylock<br />Ava Anderson
|In10Sity (Birmingham)
|In10sity (Birmingham)
|
|
|}
|}