Jordan Nata'e Wandick: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
>Kidgameshowlover800
Line 28: Line 28:
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
!Choreographer
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
Line 34: Line 35:
|Fireball
|Fireball
|
|
|Shelby Walls
|KAR
|KAR
|
|
Line 40: Line 42:
|I'm Dat Chick
|I'm Dat Chick
|Jazz
|Jazz
|Shelby Walls
|KAR
|KAR
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |2016
| rowspan="4" |2016
|Control
| rowspan="2" |Control
|
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Kyli Delis
|KAR (Fresno)
|KAR (Fresno)
|NYC All-Stars
|NYC All-Stars
|-
|-
|Precious Lord
|Starpower (Fresno)
|
|
|-
| rowspan="2" |Precious Lord
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Shelby Walls
|KAR (Fresno)
|KAR (Fresno)
|1<sup>st</sup> in Intermediate 12-14 Solos
|1<sup>st</sup> in Intermediate 12-14 Solos
|-
|Starpower (Fresno)
|2<sup>nd</sup> in Intermediate 12-14 Solos
|-
|-
| rowspan="2" |2017
| rowspan="2" |2017
|Lost
|Lost
|Contemporary
|Contemporary
|
|Hall of Fame (Ontario)
|Hall of Fame (Ontario)
|
|
Line 62: Line 74:
|Shakes
|Shakes
|Lyrical
|Lyrical
|
|Hall of Fame (Ontario)
|Hall of Fame (Ontario)
|
|
Line 122: Line 135:
<center>
<center>
<youtube width="300" height="175">YXa22z-1UHQ</youtube><youtube width="300" height="175">uHu4oB3bcq8</youtube><br />
<youtube width="300" height="175">YXa22z-1UHQ</youtube><youtube width="300" height="175">uHu4oB3bcq8</youtube><br />
<youtube width="300" height="175">paUrjar-YNA</youtube><youtube width="300" height="175">kECLx79CyLM</youtube>
<youtube width="250" height="150">paUrjar-YNA</youtube><youtube width="250" height="150">kECLx79CyLM</youtube><youtube width="250" height="150">pF2r3GVR2bM</youtube><youtube width="250" height="150">N4ndRp9u_3s</youtube>
</center>
</center>