Erika Skulte: Difference between revisions

Line 401: Line 401:
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|2011
|Its Bitsy
|Jazz
|
|
|
|-
|2012
|State of Shock
|Jazz
|
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |2013
| rowspan="2" |2013
|Tutti Frutti
|Tutti Frutti
|
|Jazz
|Claire Branic<br />Ella Kate Buckwalter<br />Kaia Fagan<br />Ellee Groves<br />Sam Shuffleton<br />[[Erika Skulte]]<br />Sarah Van Glanden<br />Payton Vogan
|Claire Branic<br />Ella Kate Buckwalter<br />Kaia Fagan<br />Ellee Groves<br />Sam Shuffleton<br />[[Erika Skulte]]<br />Sarah Van Glanden<br />Payton Vogan
|Showstopper (Woodbridge)
|Showstopper (Woodbridge)
Line 410: Line 424:
|-
|-
|Hot and Cold
|Hot and Cold
|
|Jazz
|[[Erika Skulte]]<br />Taylor McCully<br />[[Erin Thompson]]<br />Victoria Ames<br />Samantha Welstead<br />Marina Mclean<br />Erica Jegels<br />Danielle DeBolt<br />Charlotte Penberthy<br />Angel Chima-Orji<br />Ellee Groves
|[[Erika Skulte]]<br />Taylor McCully<br />[[Erin Thompson]]<br />Victoria Ames<br />Samantha Welstead<br />Marina Mclean<br />Erica Jegels<br />Danielle DeBolt<br />Charlotte Penberthy<br />Angel Chima-Orji<br />Ellee Groves
|Showstopper (Woodbridge)
|Showstopper (Woodbridge)
Line 638: Line 652:
|-
|-
| rowspan="3" |Deja Vu
| rowspan="3" |Deja Vu
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |Jazz
| rowspan="3" |Avery Ruby<br />Bryn Wertz<br />Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />[[Erin Thompson]]<br />[[Erika Skulte]]
| rowspan="3" |Avery Ruby<br />Bryn Wertz<br />Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />[[Erin Thompson]]<br />[[Erika Skulte]]
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 650: Line 664:
|-
|-
| rowspan="3" |Find Somebody
| rowspan="3" |Find Somebody
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |Open
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />[[Erika Skulte]]<br />Avery Ruby<br />Casey Gilson<br />Courtney Poole<br />Cassidy Schneider
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />[[Erika Skulte]]<br />Avery Ruby<br />Casey Gilson<br />Courtney Poole<br />Cassidy Schneider
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 662: Line 676:
|-
|-
| rowspan="3" |Easy
| rowspan="3" |Easy
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |Contemporary
| rowspan="3" |Cassidy Schneider<br />Erika Williams<br />[[Erika Skulte]]<br />Mollie Kate Barringer<br />Meaghan Tracy<br />McKenna Wertz<br />Kristin Skelley<br />Patricia Suryanto<br />Valerie Suryanto
| rowspan="3" |Cassidy Schneider<br />Erika Williams<br />[[Erika Skulte]]<br />Mollie Kate Barringer<br />Meaghan Tracy<br />McKenna Wertz<br />Kristin Skelley<br />Patricia Suryanto<br />Valerie Suryanto
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 674: Line 688:
|-
|-
| rowspan="3" |The Little Things
| rowspan="3" |The Little Things
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |Lyrical
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />Angel Chima-Orji<br />Avery Ruby<br />Courtney Poole<br />Cassidy Schneider<br />[[Erika Skulte]]<br />Emma Van Dyke<br />Bryn Wertz<br />Isabella Jackson<br />Mollie Kate Barringer
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />Angel Chima-Orji<br />Avery Ruby<br />Courtney Poole<br />Cassidy Schneider<br />[[Erika Skulte]]<br />Emma Van Dyke<br />Bryn Wertz<br />Isabella Jackson<br />Mollie Kate Barringer
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 686: Line 700:
|-
|-
| rowspan="3" |Graffiti
| rowspan="3" |Graffiti
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |Hip Hop
| rowspan="3" |Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />[[Erika Skulte]]<br />Erika Williams<br />Jordan Swift<br />Katy Russell<br />Kristin Skelley<br />Kaelynn Wallace<br />Ksenya White<br />Meaghan Tracy<br />Taryn Smithson
| rowspan="3" |Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />[[Erika Skulte]]<br />Erika Williams<br />Jordan Swift<br />Katy Russell<br />Kristin Skelley<br />Kaelynn Wallace<br />Ksenya White<br />Meaghan Tracy<br />Taryn Smithson
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 698: Line 712:
|-
|-
| rowspan="3" |Jazz
| rowspan="3" |Jazz
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |Jazz
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />Angel Chima-Orji<br />Bryn Wertz<br />Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />Casey Gilson<br />[[Erika Skulte]]<br />Isabella Jackson<br />Emma Van Dyke<br />Mollie Kate Barringer<br />Valerie Suryanto
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />Angel Chima-Orji<br />Bryn Wertz<br />Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />Casey Gilson<br />[[Erika Skulte]]<br />Isabella Jackson<br />Emma Van Dyke<br />Mollie Kate Barringer<br />Valerie Suryanto
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 710: Line 724:
|-
|-
| rowspan="3" |Breaking Free
| rowspan="3" |Breaking Free
| rowspan="3" |
| rowspan="3" |Contemporary
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />Angel Chima-Orji<br />Avery Ruby<br />Bryn Wertz<br />Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />Emma Van Dyke<br />Isabella Jackson<br />Mollie Kate Barringer<br />Marina Mclean<br />[[Erika Skulte]]<br />Valerie Suryanto
| rowspan="3" |[[Erin Thompson]]<br />Angel Chima-Orji<br />Avery Ruby<br />Bryn Wertz<br />Cassidy Schneider<br />Courtney Poole<br />Emma Van Dyke<br />Isabella Jackson<br />Mollie Kate Barringer<br />Marina Mclean<br />[[Erika Skulte]]<br />Valerie Suryanto
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 840: Line 854:
|-
|-
| rowspan="4" |World Star
| rowspan="4" |World Star
| rowspan="4" |
| rowspan="4" |Hip Hop
| rowspan="4" |Kristin Skelley<br />Erika Williams<br />Jordan Swift<br />Katy Russell<br />Kaelynn Wallace<br />Mollie Kate Barringer<br />[[Erika Skulte]]<br />Courtney Poole<br />Angel Chima-Orji
| rowspan="4" |Kristin Skelley<br />Erika Williams<br />Jordan Swift<br />Katy Russell<br />Kaelynn Wallace<br />Mollie Kate Barringer<br />[[Erika Skulte]]<br />Courtney Poole<br />Angel Chima-Orji
|Showbiz (Baltimore)
|Showbiz (Baltimore)