Katelyn Matteson: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 309: | Line 309: | ||
|- | |- | ||
| rowspan="10" |2015 | | rowspan="10" |2015 | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Sing With A Swing | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Open | ||
| rowspan="2" |Angel Chima-Orji<br />Brianna Cordova<br />Madison Dombrowski<br />Shea Hogan<br />Kyra Lee<br />Katelyn Matteson<br />Jane Ostyn<br />Na'kiya Payne<br />Maanya Shanker<br />Sarah Van Glanden<br />Juliana Willis | | rowspan="2" |Angel Chima-Orji<br />Brianna Cordova<br />Madison Dombrowski<br />Shea Hogan<br />Kyra Lee<br />Katelyn Matteson<br />Jane Ostyn<br />Na'kiya Payne<br />Maanya Shanker<br />Sarah Van Glanden<br />Juliana Willis | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| Line 318: | Line 318: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Lullaby | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Lyrical | ||
| rowspan="2" |Emma Bartels<br />Sophia Gessaman<br />Chloe Jackson<br />Katelyn Matteson<br />Taylor Miller<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Bailey Sadler<br />Abigail Taliaferro<br />Sarah Van Glanden | | rowspan="2" |Emma Bartels<br />Sophia Gessaman<br />Chloe Jackson<br />Katelyn Matteson<br />Taylor Miller<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Bailey Sadler<br />Abigail Taliaferro<br />Sarah Van Glanden | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| Line 327: | Line 327: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Happy | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Tap | ||
| rowspan="2" |Claire Branic<br />Emmy Bulman<br />Sophia Gessaman<br />Sophie Gregoire<br />Ellee Groves<br />Taylor Keys<br />Jurney Kramer<br />Katelyn Matteson<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Olivia Pittsman<br />Christopher Shuffleton<br />Ayden Tucker<br />Isabella Zimmermann | | rowspan="2" |Claire Branic<br />Emmy Bulman<br />Sophia Gessaman<br />Sophie Gregoire<br />Ellee Groves<br />Taylor Keys<br />Jurney Kramer<br />Katelyn Matteson<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Olivia Pittsman<br />Christopher Shuffleton<br />Ayden Tucker<br />Isabella Zimmermann | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| Line 336: | Line 336: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Fierce | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan="2" |Emma Bartels<br />Chloe Jackson<br />Katelyn Matteson<br />Taylor Miller<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Bailey Sadler<br />Abigail Taliaferro | | rowspan="2" |Emma Bartels<br />Chloe Jackson<br />Katelyn Matteson<br />Taylor Miller<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Bailey Sadler<br />Abigail Taliaferro | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| Line 345: | Line 345: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Pop, Drop & Roll | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Acro/Gym | ||
| rowspan="2" |Karina George<br />Chloe Jackson<br />Katelyn Matteson<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Samantha Shuffleton<br />Sophia Steele<br />Sarah Van Glanden<br />Isabella Zimmermann | | rowspan="2" |Karina George<br />Chloe Jackson<br />Katelyn Matteson<br />Audrey Nitta<br />Na'kiya Payne<br />Samantha Shuffleton<br />Sophia Steele<br />Sarah Van Glanden<br />Isabella Zimmermann | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| Line 354: | Line 354: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="20" |2016 | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Let's Have A Kiki | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Angelina Coppa<br />Chloe Jackson<br />Jurney Kramer<br />Katelyn Matteson<br />Abigail McLellan<br />Na'Kiya Payne | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| | |||
|- | |||
|StarQuest (Virginia Beach) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 364: | Line 367: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |London | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Emma Bartels<br />Olivia Gordon<br />Chloe Jackson<br />Alexis Leung<br />Katelyn Matteson<br />Taylor Miller<br />Audrey Nitta<br />Na'Kiya Payne<br />Bailey Sadler<br />Abigail Taliaferro | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| | |||
|- | |||
|StarQuest (Virginia Beach) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 373: | Line 379: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |I Dreamed a Dream | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Lyrical | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Emma Bartels<br />Olivia Gordon<br />Chloe Jackson<br />Alexis Leung<br />Katelyn Matteson<br />Taylor Miller<br />Audrey Nitta<br />Na'Kiya Payne<br />Bailey Sadler<br />Abigail Taliaferro | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| | |||
|- | |||
|StarQuest (Virginia Beach) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 382: | Line 391: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Circus | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Hip Hop | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Griffith Boehnlein<br />Claire Branic<br />Hayden Burn<br />Angelina Coppa<br />Ellee Groves<br />Isabella Jackson<br />Jurney Kramer<br />Katelyn Matteson<br />Na'Kiya Payne<br />Mary Saulsbery<br />Alexia Slate<br />Josh Swift | ||
|StarQuest (Woodbridge I) | |StarQuest (Woodbridge I) | ||
| | |||
|- | |||
|StarQuest (Virginia Beach) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 426: | Line 438: | ||
|Showstopper (Lancaster) | |Showstopper (Lancaster) | ||
|2<sup>nd</sup> in Teen Super Groups | |2<sup>nd</sup> in Teen Super Groups | ||
|- | |- | ||
| rowspan="56" |2018 | | rowspan="56" |2018 | ||