Katelyn Matteson: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 50: Line 50:
| rowspan="4" |Open
| rowspan="4" |Open
|Legacy (Woodbridge)
|Legacy (Woodbridge)
|
|1<sup>st</sup> in Petite Advanced Solos
|-
|-
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
Line 61: Line 61:
|
|
|-
|-
| rowspan="8" |2018
| rowspan="10" |2018
| rowspan="4" |Yellow
| rowspan="5" |Yellow
| rowspan="4" |Open
| rowspan="5" |Open
|NUVO (National Harbor)
|
|-
|Showbiz (Baltimore)
|Showbiz (Baltimore)
|
|
Line 76: Line 79:
|
|
|-
|-
| rowspan="4" |Dark Mermaid
| rowspan="5" |Dark Mermaid
| rowspan="4" |Contemporary
| rowspan="5" |Contemporary
|NUVO (National Harbor)
|
|-
|Showbiz (Baltimore)
|Showbiz (Baltimore)
|
|
Line 111: Line 117:
| rowspan="5" |Lyrical
| rowspan="5" |Lyrical
|Legacy (Woodbridge)
|Legacy (Woodbridge)
|
|1<sup>st</sup> in Junior Advanced Solos<br />Junior Miss Legacy
|-
|-
|StarQuest (Baltimore I)
|StarQuest (Baltimore I)
Line 176: Line 182:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="3" |2016
| rowspan="4" |2016-7
| rowspan="3" |Bad Mama Jama's
| rowspan="4" |Bad Mama Jama's
| rowspan="3" |Tap
| rowspan="4" |Tap
| rowspan="3" |Na'kiya Payne
| rowspan="4" |Na'kiya Payne
|Legacy (Woodbridge)
|1<sup>st</sup> in Petite Duets/Trios
|-
|StarQuest (Woodbridge I)
|StarQuest (Woodbridge I)
|
|
Line 226: Line 235:
| rowspan="5" |Bailey Sadler
| rowspan="5" |Bailey Sadler
|Legacy (Woodbridge)
|Legacy (Woodbridge)
|
|1<sup>st</sup> in Junior Duets/Trios
|-
|-
|StarQuest (Baltimore I)
|StarQuest (Baltimore I)
Line 902: Line 911:


===Videos===
===Videos===
<center><youtube width="400" height="240">f9e8JR5LUug</youtube></center>
<center><youtube width="300" height="175">QwA9HthnwSE</youtube><youtube width="300" height="175">CqyOFvlOpjM</youtube><youtube width="300" height="175">4MBroEDMX_g</youtube></center>


====Luminous====
====Luminous====
<center><youtube width="400" height="240">f9e8JR5LUug</youtube></center>
<center><youtube width="350" height="200">f9e8JR5LUug</youtube><youtube width="350" height="200">M9n04WIvje0</youtube><youtube width="350" height="200">Yy6CaLSxIJk</youtube></center>


==External Links==
==External Links==