Taylor Smith (1): Difference between revisions

No edit summary
No edit summary
Line 130: Line 130:
|
|
|-
|-
| rowspan="11" |2019
| rowspan="13" |2019
| rowspan="5" |Mercy
| rowspan="6" |Mercy
| rowspan="5" |Jazz
| rowspan="6" |Jazz
| rowspan="5" |Cayti Johnson
| rowspan="6" |Cayti Johnson
|Rainbow (Escondido)<ref>[https://rainbowdance.com/store/event/409/act/481/preview-video?type=long&autoplay=True Rainbow - Mercy]</ref>
|Rainbow (Escondido)<ref>[https://rainbowdance.com/store/event/409/act/481/preview-video?type=long&autoplay=True Rainbow - Mercy]</ref>
|did not place
|did not place
Line 144: Line 144:
|-
|-
|Showstopper (Anaheim I)
|Showstopper (Anaheim I)
|
|-
|In10sity (Dallas)
|
|
|-
|-
Line 149: Line 152:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |Only Love
| rowspan="7" |Only Love
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="7" |Contemporary
| rowspan="6" |Cayti Johnson
| rowspan="7" |Cayti Johnson
|Rainbow (Escondido)<ref>[https://rainbowdance.com/store/event/409/act/501/preview-video?type=long&autoplay=True Rainbow - Only Love]</ref>
|Rainbow (Escondido)<ref>[https://rainbowdance.com/store/event/409/act/501/preview-video?type=long&autoplay=True Rainbow - Only Love]</ref>
|did not place
|did not place
|-
|-
|KAR (Riverside 1)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1161/act/117/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Only Love (1)]</ref>
|KAR (Riverside 1)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1161/act/117/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Only Love (1)]</ref>
|
|2<sup>nd</sup> in Elite 9-11 Solos<br />1<sup>st</sup> Runner-Up for<br />Elite Miss Junior Dance
|-
|-
|KAR (Riverside 2)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/627/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Only Love (2)]</ref>
|KAR (Riverside 2)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/627/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Only Love (2)]</ref>
|
|1<sup>st</sup> in Elite 9-11 Solos<br />Elite Miss Junior Dance
|-
|-
|Showstopper (Anaheim I)
|Showstopper (Anaheim I)
Line 166: Line 169:
|Revive
|Revive
|
|
|-
|In10sity (Dallas)
|4<sup>th</sup> in Elite Junior Solos
|-
|-
|NUVO (Anaheim)
|NUVO (Anaheim)
Line 202: Line 208:
|-
|-
|KAR (Riverside 2)
|KAR (Riverside 2)
|
|did not place
|-
|-
|Showstopper (Anaheim I)
|Showstopper (Anaheim I)