Lola Iglesias: Difference between revisions

Line 28: Line 28:
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|2015
|Sweet Disposition
|
|Showstopper (Denver)
|8<sup>th</sup> in Junior Solos<br />Double Platinum
|-
|-
| rowspan="2" |2016
| rowspan="2" |2016
Line 70: Line 76:
|-
|-
|2011
|2011
|Please Mr. Postman
|
|
|
|Alexis Anderson<br />Samantha Lee<br />Gracie Prosceno<br />Ellie Swift<br />Jenna Measmer<br />Hendricks Emma<br />Elizabeth Nelson
|Alexis Anderson<br />Lola Iglesias<br />Samantha Lee<br />Gracie Prosceno<br />Ellie Swift<br />Jenna Measmer<br />Hendricks Emma<br />Elizabeth Nelson
|Showstopper (Denver)
|Showstopper (Denver)
|
|8<sup>th</sup> in Mini Small Groups<br />Gold
|-
|-
| rowspan="5" |2015
| rowspan="5" |2015
|
|
|
|
|Ava DiPretoro<br />Avarie Jahnke<br />Maddie Myers<br />Ellie Gould<br />Lola Iglesias<br />Addi Weeder
|Ava DiPretoro<br />Avarie Jahnke<br />Maddie Myers<br />Ellie Gould<br />Addi Weeder
|Showstopper (Denver)
|Showstopper (Denver)
|
|
Line 85: Line 91:
|
|
|
|
|Alli Sullivan<br />Brielle Creamer<br />Avarie Jahnke<br />Maddie Myers<br />Abbey McWhirter<br />Kaytie Debastos<br />Ellie Gould<br />Lola Iglesias<br />Addi Weeder
|Alli Sullivan<br />Brielle Creamer<br />Avarie Jahnke<br />Maddie Myers<br />Abbey McWhirter<br />Kaytie Debastos<br />Ellie Gould<br />Addi Weeder
|Showstopper (Denver)
|Showstopper (Denver)
|
|
Line 91: Line 97:
|
|
|
|
|Cenaiya Billups<br />Sasha Maxwell<br />Mila Radz<br />Brielle Creamer<br />Sam Kurtz<br />Gianna Debastos<br />Reese Holland<br />Lola Iglesias<br />Emily Huber<br />Alexa Segale
|Cenaiya Billups<br />Sasha Maxwell<br />Mila Radz<br />Brielle Creamer<br />Sam Kurtz<br />Gianna Debastos<br />Reese Holland<br />Emily Huber<br />Alexa Segale
|Showstopper (Denver)
|Showstopper (Denver)
|
|
Line 97: Line 103:
|
|
|
|
|Lila Sacha<br />Cenaiya Billups<br />Sasha Maxwell<br />Mila Radz<br />Brielle Creamer<br />Genevieve Holliday<br />Sam Kurtz<br />Gianna Debastos<br />Reese Holland<br />Zoe Holland<br />Lola Iglesias<br />Emily Huber<br />Alexa Segale
|Lila Sacha<br />Cenaiya Billups<br />Sasha Maxwell<br />Mila Radz<br />Brielle Creamer<br />Genevieve Holliday<br />Sam Kurtz<br />Gianna Debastos<br />Reese Holland<br />Zoe Holland<br />Emily Huber<br />Alexa Segale
|Showstopper (Denver)
|Showstopper (Denver)
|
|
|-
|-
|
|Sing, Sing, Sing
|
|
|Many Dancers
|Many Dancers
|Showstopper (Denver)
|Showstopper (Denver)
|
|3<sup>rd</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|-
|-
| rowspan="5" |2016
| rowspan="5" |2016