Tessa Pagone: Difference between revisions

Created page with "{{Infobox dancer |name = Tessa Pagone |image = File:Tessa Pagone.jpg |gender = Female |age = 17 |birthdate = July 9, 2007 |nationality = American |hometown = Pennsylvania |eye color = Brown |hair color = Brown |school grade = 12th (24/25) |profession = Dancer <br> Model <br> Actress |affiliations = |dance studios = Studio 19 Dance Complex (2016-2025) |titles = |parents = |siblings = |friends = Madelyne Spang <br> Michelle Spang <br> Talia Booker <br> ..."
 
No edit summary
Line 99: Line 99:
|TBA
|TBA
|-
|-
|2023-4
| rowspan="5" |2023-4
|Come Here Boy
| rowspan="5" |Come Here Boy
|Lyrical
| rowspan="5" |Lyrical
|unknown
| rowspan="5" |unknown
|TBA
|Revolution (Pittsburgh)
|TBA
|Platinum
|-
|Imagine (Zanesville)
|5 Star Elite
|-
|Starpower (Pittsburgh)
|10<sup>th</sup> in 15-19 Level 3 Solos<br />5 Star Elite
|-
|Believe (Coraopolis)
|Diamond
|-
|Starpower Nationals<br />(Myrtle Beach)
|5 Star Elite
|-
|-
| rowspan="13" |2024
| rowspan="13" |2024
Line 111: Line 123:
| rowspan="8" |[[Madelyne Spang]]
| rowspan="8" |[[Madelyne Spang]]
|DanceMakers (Pittsburgh)
|DanceMakers (Pittsburgh)
|
|did not place
|-
|-
|Revolution (Pittsburgh)
|Revolution (Pittsburgh)
|
|3<sup>rd</sup> in Level 3 15-19 Solos<br />Revolutionary
|-
|-
|Imagine (Zanesville)
|Imagine (Zanesville)
|
|7<sup>th</sup> in Level 3 15-19 Solos<br />5 Star Elite
|-
|-
|Starpower (Pittsburgh)
|Starpower (Pittsburgh)
|
|Power Pak Invite<br />WDP Scholarship<br />5 Star Elite
|-
|-
|Believe (Coraopolis)
|Believe (Coraopolis)
|
|6<sup>th</sup> in Level 3 15-19 Solos<br />Power Pak Invitation<br />Diamond
|-
|-
|Radix (Atlantic City)
|Radix (Atlantic City)
Line 129: Line 141:
|-
|-
|Intrigue Nationals (Orlando)
|Intrigue Nationals (Orlando)
|
|TBA
|-
|-
|Starpower Nationals<br />(Myrtle Beach)
|Starpower Nationals<br />(Myrtle Beach)
|
|6<sup>th</sup> in 15-19 Level 3 Solos<br />Miss Starpower Finalist<br />1<sup>st</sup> in Level 3 Contemporary Age 16 Solos<br />5 Star Elite
|-
|-
| rowspan="5" |You Make Me Sick
| rowspan="5" |You Make Me Sick
Line 138: Line 150:
| rowspan="5" |Dez Soliven & Gab Robert
| rowspan="5" |Dez Soliven & Gab Robert
|Revolution (Pittsburgh)
|Revolution (Pittsburgh)
|
|1<sup>st</sup> in Level 3 Hip Hop Age 15-16 Solos<br />Platinum
|-
|-
|Imagine (Zanesville)
|Imagine (Zanesville)
|
|1<sup>st</sup> in Level 3 Hip Hop Age 15-16 Solos<br />5 Star Elite
|-
|-
|Starpower (Pittsburgh)
|Starpower (Pittsburgh)
|
|1<sup>st</sup> in Level 3 Hip Hop Age 15-16 Solos<br />5 Star Premier
|-
|-
|Believe (Coraopolis)
|Believe (Coraopolis)
|
|1<sup>st</sup> in Level 3 Hip Hop Age 16 Solos<br />Platinum Plus
|-
|-
|Starpower Nationals<br />(Myrtle Beach)
|Starpower Nationals<br />(Myrtle Beach)
|
|1<sup>st</sup> in Level 3 Hip Hop Age 15-16 Solos<br />5 Star Premier
|}
|}